Репортаж 12 Юли 2020

Лудогорец не успя да изравни рекорда

Лудогорец загуби с 1:3 от Славия и не успя да изравни рекорда от 36 мача без загуба. До преди двубоя с “белите” шампионите бяха записали 35 срещи без...

Лудогорец загуби с 1:3 от Славия и не успя да изравни рекорда от 36 мача без загуба. До преди двубоя с “белите” шампионите бяха записали 35 срещи без поражение.

Иначе Лудогорец изигра слабо първо полувреме, въпреки че Павел Върба гласува доверие на не малко играчи от основания състав. Филип Кръстев откри резултата в 13-ата минута, а в 29-ата Христо Попадийн покачи на 2:0. В последната минута на първата част Ради Кирилов направи 3:0. Шампионите завършиха полувремето с човек по - малко, след като Сисиньо бе изгонен с директен червен картон след спречкване с футболисти на Славия.

След почивката Върба пусна три момчета от школата на клуба - Будинов, Йорданов и Петров, които се представиха много добре. Лудогорец имаше превъзходство до 60-ата минута, но така и не успя да намали резултата. След това “белите” изравниха играта и създадоха някои положения пред Ренан. В 74-ата минута Дан Битон върна един гол със страхотен шут от 25 метра. Това бе трети пореден мач, в който бившият играч на Ашдот вкарва. След попадението последва отново натиск на Лудогорец, но до нов гол във вратата на Стериякис не се стигна.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 3:1

1:0 Филип Кръстев (12')
2:0 Христо Попадийн (29')
3:0 Радослав Кирилов (45' +1)
3:1 Дан Битон (74')

СЛАВИЯ: Антониос Стериякис, Емил Виячки, Петър Патев, Милен Гамаков, Филип Кръстев, Венцислав Бенгюзов, Христо Попадийн (66 - Ертан Томбак), Янис Карабельов, Емил Стоев, Калоян Кръстев, Радослав Кирилов

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Сисиньо, Драгош Григоре, Георги Терзиев, Стефан Баджи, Димо Бакалов (47 - Илкер Будинов), Серкан Юсеин (52 - Иван Йорданов), Дан Битон, Вандерсон, Якуб Шверчок (55 - Цветослав Петров).

Жълти картони: Венцислав Бенгюзов, Емил Стоев (Славия); Стефан Баджи, Димо Бакалов (Лудогорец).