Академия 11 Юли 2020

Лудогорец U17 и U15 победиха румънци в контроли

Юношите на Лудогорец U17 и U15 победиха връстниците си от водещата румънска школа Академика Клинчени в контроли, играни на терени в компекса "Гнездо...

Юношите на Лудогорец U17 и U15 победиха връстниците си от водещата румънска школа Академика Клинчени в контроли, играни на терени в компекса "Гнездо на орли". Водената от Христо Господинов формация спечели с 3:1, а момчетата на Емилиян Петров надделяха с 1:0.

Лудогорец  U17 губеше в 12-та минута на двубоя с 0:1. Румънският тим откри след точно изпълнение на отсъдената дузпа. Резултатът остана непроменен до почивката. През второто полувреме момчетата на Христо Господинов наложиха волята си и стигнаха до пълен обрат. Резултатът изравни Христо Георгиев в 50-та минута. В 56-та отново той направи 2:1. Крайното 3:1 оформи Александър Занков в 80-та минута.

Първото полувреме на срещата между формациите U15 завърши без голове. През второто "орлите" стигнаха до победата след точно изпълнена в 50-та минута дузпа. Наказателния удар реалзира централният нападател Филип Гигов.

В първите 15 минути на мача не приличахме на себе си, но след това заиграхме на ниво и заслужено спечелихме. Контролата бе много полезна, защото имахме срещу себе си класен съперник. Момчетата заслужават поздравления. Те се стараха много и спазваха стриктно тактическите указания, коментира след последния съдийски сигнал Христо Господинов.

Първото полувреме играхме по-добре и доминирахме, но второто постепенно отстъпихме инициативата. Хубавото е, че успяхме да победим, като вярвам, че в хода на подготовката ще вдигаме нивото, заяви след края на срещата Емилиян Петров.