Репортаж 27 Май 2020

Лудогорец със загуба в първата си контрола след рестарта на футбола в България

След 81 дни без футбол Лудогорец загуби с 0:1 от Черно море в контролен мач, който се игра в две полувремена по 40 минути на стадион "Хювефарма...

След 81 дни без футбол Лудогорец загуби с 0:1 от Черно море в контролен мач, който се игра в две полувремена по 40 минути на стадион "Хювефарма Арена". Единственото попадение бе дело на Исмаил Иса в 21-ата минута.

Първото чисто положение в мача стана факт в 8-ата минута. Тогава след атака отляво топката стигна до Иса, чийто шут отблизо бе спасен от Ренан. Секунди по-късно Мавис Чибота не успя да завърши с гол бърза контра атака. В 16-ата самостоятелен пробив на Кардозо завърши с негов удар в аут. В следващата атака отново Чибота можеше да отбележи, но Митрович в последния момент се намеси решаващо. Черно море откри резултата в 21-ата минута. Тогава Минчев проби отляво и подаде отлично към Иса, който от малкия пеналт прати топката зад Ренан. Четири минути по-късно опасен удар на Кешерю не намери очертанията на вратата, пазена от Митрович. Лудогорец пропусна ново положение две минути преди почивката. Бърза атака отляво завърши с центриране на Антон Недялков. Топката стигна до Марселиньо, чийто удар бе избит от Митрович в корнер.

През второто полувреме треньорът Павел Върба смени десет футболисти, като на терена остана единствено Станислав Манолев. Лудогорец имаше превъзходство, но така и не успя да стигне до изравнително попадение. Бакалов, Каули и Шверчок пропуснаха изгодни ситуации. В края на двубоя Серкан Юсеин не успя да се разпише от удобен пряк свободен удар фронтално срещу Митрович.

В мача участие не взе капитанът Светослав Дяков, който е с лека травма, но ще бъде на линия за мача с Левски. Контролата пропуснаха също Дан Битон и Талеб Тауата.

Следващата контрола на Лудогорец е в петък (29 май) от 19,00 ч. на "Хювефарма Арена" срещу Дунав.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 0:1

0:1 Исмаил Иса (21')

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан Дос Сантос, 11. Манолев, 30. Моци, 21. Григоре, 3. Недялков, 12. Анисе, 25. Баджи, 84. Марселиньо, 17. Жоржиньо, 13. Чибота, 28. Кешерю (Стоянов, Сисиньо, Форстър, Терзиев, Серкан, Йорданов, Каули, Бакалов, Вандерсон, Шверчок)

ЧЕРНО МОРЕ: 18. Митрович, 27. Димов, 5. Станчев, 6. Попов, 93. Актау, 7. Андраде, 11. Букаси, 90. Минчев, 10. Илиев, 20. Кардозо, 9. Иса

Главен съдия: Станислав Тодоров

Лудогорец - Черно море 0:1