Репортаж 28 Февруари 2020

Храбър Лудогорец падна от Интер

Лудогорец изигра силен мач, но падна достойно 1:2 при гостуването си на Интер на празния "Сан Сиро". Така "орлите" отпаднаха на 1/16-финалите а Лига...

Лудогорец изигра силен мач, но падна достойно 1:2 при гостуването си на Интер на празния "Сан Сиро". Така "орлите" отпаднаха на 1/16-финалите а Лига Европа.

Още В 5-ата минута Ромелу Лукаку се възползва от грешка в защитата на Лудогорец и излязъл сам срещу Пламен Илиев би с десния крак. Илиев обаче спаси. Веднага след това и Алексис Санчес стреля, но неточно. В 12-ата минута Сисиньо намери Вандерсон, който опита с глава да затрудни Даниеле Падели, но стражът на Интер улови.

В 17-ата минута ВАР влезе в действие, като бе прегледана ситуация с удар в ръката на Дяков след изстрел на Бираги. Правилно обаче 11-метров наказателен удар не бе отсъден. В 22-ата минута Алексис би силно, като отново Пламен Илиев бе на мястото си.

В 26-ата минута Лудогорец поведе в резултата. Григоре намери Сисиньо с чудесен далечен пас. Сисиньо пое топката и намери Каули. Той пребори уругвайската легенда Диего Годин и с мощен удар не остави щансове на Даниеле Падели - 1:0. Веднага след това Алексис Санчес би, но право в ръцете на  Пламен Илиев. Последва ново преглеждане с ВАР за дузпа - за нарушение на Светослав Дяков срещу Виктор Моузес. Такава обаче нямаше.

В 31-ата минута Интер изравни. Кристиано Бираги бе изведен от Ериксен и би в близкия ъгъл, топката рикошира в Георги Терзиев и се озова в мрежата на Пламен Илиев - 1:1. Десетина минути преди края на първото полувреме отново Алексис Санчес отново пробва Пламен Илиев, но пак стражът на Лудогорец изби. При последвалия корнер Ранокия стреля с глава, като топката мина на сантиметри от вратата на разградчани.

В продължението на първата част Интер направи пълен обрат. Алексис Санчес центрира към Лукаку, той би с глава, но Пламен Илиев изби, но топката пак удари в главата белгиеца и се озова в мрежата на българите.

Второто полувреме започна с лек натиск на Интер. Първо Алексис Санчес разстресе напречната греда с мощен изстрел. След това пък Лукаку с последното си действие в мача опита пак да вкара на Пламен Илиев, но стражът на "орлите" изби в гредата.

След това Лудогорец изнесе играта. Първо Вандерсон пробва Падели, но без успех. След това пък резервата Шверчок можеше да изравни. Неговата тупалка обаче бе избита от Падели. В 84-ата минута Чибота проби добре отляво и шутира, като не уцели вратата.

ИНТЕР - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

0:1 Каули Оливейра (26')
1:1 Кристиано Бираги (32')
2:1 Ромелу Лукаку (45' +4)

ИНТЕР: Андреа Ранокия, Диего Годин, Кристиано Бираги, Данило Д Амброзио (76 - Алесандро Бастони), Кристиан Ериксен, Николо Барела (46 - Марсело Брозович), Виктор Моузес, Алексис Санчес, Ромелу Лукаку (62 - Себастиано Еспозито), Даниеле Падели, Борха Валеро

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Драгош Григоре, Георги Терзиев, Каули Оливейра, Светослав Дяков, Стефан Баджи, Антон Недялков, Сисиньо, Вандерсон (70 - Мавис Чибота, Марселиньо (83 - Дан Битон), Клаудио Кешерю (64 - Якуб Шверчок)

Жълти картони: Данило Д Амброзио (Интер); Вандерсон (Лудогорец).

Интер - Лудогорец 2:1