Академия 30 Януари 2020

Живондов доволен от подготвителния лагер в Сандански

Старши треньорът на Лудогорец II Тодор Живондов обяви, че е доволен от условията и свършеното по време на подготвителния лагер в Сандански от 19 до...

Старши треньорът на Лудогорец II Тодор Живондов обяви, че е доволен от условията и  свършеното по време на подготвителния лагер в Сандански от 19 до 29 януари. Той похвали играчите за старанието и дисциплината.

По време на лагера вторият отбор на "орлите" изигра три контроли, в които записа загуба, равенство и победа. В първата, срещу Кариана (Ерден), разградчани поведоха с 1:0. Голът реализира Кирил Янакиев в 58-та минута. В 66-та Димитър Митков пропусна дузпа, а между 71-та и 87-та минута Кариана отбеляза три гола за крайното 1:3. "Орлите" поведоха с 1:0 и във втората проверка срещу местния Вихрен. Точен в 20-та минута бе Велислав Минков, който завърши отлична триходова комбинация с едно докосване. В 87-та обаче домакините успяха да изравнят с попадение на игралия в Ботев (Пловдив) Даниел Златков. В последната си контрола, играна в столицата, Лудогорец II разгроми Надежда Доброславци със 7:0. През първата част с две попадения се отчете Димитър Митков. През втората се разписаха Владислав Найденов, каращият проби в тима Георги Чукалов от Поморие, Георги Вълчев, Георги Бабалиев и Хюсеин Хюсеинов.

Акцентирахме върху позиционирането на играчите по време на игра. Дадох шанс на всички да покажат какво могат. За Чукалов ще изчакаме още поне седмица, преди да решим дали ще остане. Подготовката ни продължава на клубната база "Гнездо на орли", като за 9 февруари е предвидена проверка с представителния отбор на Черно море във Варна, разказа Живондов.