Репортаж 2 Декември 2019

Лудогорец II направи 1:1 с Пирин в Разград

Лудогорец II не успя да победи Пирин (Благоевград) и стигна само до равенство 1:1 в Разград. Мачът от XVII кръг на първенството във Втора...

Лудогорец II не успя да победи Пирин (Благоевград) и стигна само до равенство 1:1 в Разград. Мачът от XVII кръг на първенството във Втора професионална лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Момчетата на Тодор Живондов откриха резултата в 15-та минута. Методий Стефанов пресира добре защитник на съперника, успя да му отнеме топката, напредна и с точен удар направи Веселин Ганев безпомощен. В 21-та минута Владислав Стоянов спаси коварен удар на Иван Вълчанов в близкия ъгъл. Стоянов се намеси сигурно и пет минути по-късно, за да отрази шут на Ивайло Михайлов. "Орлите" отговориха с мощен пробив по левия фланг на Будинов. Той стигна почти до аутлинията, но не успя да върне добре към някой от съотборниците си в наказателното поле. Първото полувреме завърши при резултат 1:0 в полза на разградчани.

Второто започна с опасен удар на Хюсеин Хюсеинов, който прати топката край гредата в 52-та минута. Седем минути по-късно гостите успяха да изравнят чрез Владислав Златинов.В 66-та минута отново Хюсеинов обстрелва Ганев, но ударът му не намери очертанията на вратата. В последните минути Пирин опита натиск, но "орлите" не позволиха той да доведе до попадение. В 88-та минута Владислав Стоянов акробатично извади бомбен шут на Конър Хендерсън.

Момчетата се раздадоха докрай, показаха и стриктна тактическа дисциплина. За жалост все още им липсва класата да са по-ефективни и да допускат по-малко грешки, но това е типично за младостта, коментира след последния съдийски сигнал Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД)  1:1

1:0  Методий Стефанов (15)

1:1  Владислав Златинов (59)

Лудогорец  : Владислав Стоянов, Петър Генчев (46 - Хюсеин Хюсеинов), Бранимир Костадинов, Методий Стефанов (61 - Петър Караангелов), Преслав Петров (капитан), Георги Вълчев, Велислав Минков, Иван Йорданов, Димитър Илиев, Илкер Будинов (77 - Станислав Вълчев), Димитър Митков

Пирин Благоевград: Веселин Ганев, Била Антонио, Александър Бастунов, Мирослав Пушкаров, Христос Контохристос, Димитър Благов (капитан), Конър Хендерсън, Руслан Иванов, Иван Вълчанов, Ивайло Михайлов (74 - Габриел Да Силва), Владислав Златинов