Клуб 17 Ноември 2019

България удари 1:0 Чехия, силен мач за Марселиньо, Вандерсон и Терзиев

Българският национален отбор по футбол победи с 1:0 Чехия в мач от група А на европейските квалификации и прекъсна серията от 12 срещи без успех. С...

Българският национален отбор по футбол победи с 1:0 Чехия в мач от група А на европейските квалификации и прекъсна серията от 12 срещи без успех. С трима играчи на Лудогорец в състава "лъвовете" надделяха над съперника, който вече се класира за финалите на Евро 2020 като втори след Англия, с попадение на централния защитник Васил Божиков в 56-ата митута. Марселиньо и Георги Терзиев останаха на терена 90 минути, а Вандерсон започна титуляр, но бе заменен в 73-ата минута от Тодор Неделев. И тримата се представиха много добре, като Марселиньо изработи фаула, след който Десподов центрира и Божиков отбеляза победния гол. Асът на Лудогорец блесна в още две ситуации, в които със страхотни пасове изведе Десподов и Ивелин Попов на чисти позиции.

Тримата играха и при загубата с 0:1 в контролата с Парагвай преди три дни.

България ще разбере съперника си в плейофите от турнира Лига на нациите в петък.

В понеделник на Клаудиу Кешерю и Румъния предстои тежко гостуване на Испания в Мадрид. Северните ни съседи загубиха с 0:2 от Швеция преди няколко дни и ще разчитат на плейофите в турнира Лига на нациите за класиране на Евро 2020. Във въпросния мач със скандинавците Кешерю започна титуляр, но бе сменен през второто полувреме.

Яцек Горалски остана на резервната скамейка при победата на Полша с 2:1 над Израел в Йерусалим. За домакините не игра Талеб Тауата, който е контузен. Във вторник "Дружина полска" приема Словения в мач без значение за двата отбора, като се очаква Горалски да попадне в стартовия състав.

В квалификациите за купата на африканските нации Жоржиньо и Джордан Икоко играха съответно за Гвинея-Бисау и ДР Конго, докато Лукоки и Анисе останаха на пейката в първите мачове.