Академия 31 Октомври 2019

Лудогорец U19 разби Дунав с 9:1

Лудогорец U19 разби с 9:1 връстниците си от Дунав (Русе). Мачът от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от...

Лудогорец U19 разби с 9:1 връстниците си от Дунав (Русе). Мачът от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Отличи се Преслав Петков, който реализира хеттрик.

Момчетата на Стефан Славов откриха резултата в 10-та минута чрез Преслав Петков. Георги Бабалиев удвои 7 минути по-късно. Преслав Петков направи преднината класическа в 25-та минута с втория си гол. В 31-та минута гостите успяха да върнат едно попадение. Кирил Янакиев се разписа за 4:1 в 35-та минута. Отново той бе точен за 5:1 в 40-та минута. Играч на Дунав си вкара автогол в 42-та минута и двата тима се оттеглиха за почивка при резултат 6:1.

През 57-та минута на второто полувреме Георги Бабалиев отбеляза второто си попадение в срещата за 7:1. Пет минути по-късно Алекс Ганчев пропусна дузпа. Петър Георгиев прати топката в мрежата за 8:1 в 76-та минута, след отличен самостоятелен пробив. В 80-та минута Преслав Петков оформи крайния резултат 9:1 и хеттрика си.

Мачът се игра при тежки атмосферни условия. Момчетата заслужават поздравления, защото, въпреки това, се стараха много, показаха хубав футбол и отбелязаха красиви голове, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу Дунав (Русе) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Христов, Никола Ганчев, Алекс Ганчев, Димитър Жеков, Мартин Русков, Алекс Луканов, Кирил Янакиев, Петър Георгиев, Преслав Петков, Николай Георгиев, Георги Бабалиев (Георги Николов, Хидает Хюсеин, Димитър Михалев, Онур Чолак).