Репортаж 19 Юли 2012

„Лудогорец” тотално доминира, но завърши наравно с „Динамо”, Загреб

„Лудогорец” направи страхотен мач на дебюта си във Втория предварителен кръг на Шампионската лига.

„Лудогорец” направи страхотен мач на дебюта си във Втория предварителен кръг на Шампионската лига. Гол в добавеното време на гостите от „Динамо” Загреб обаче попречи на „орлите” да се поздравят със заслужената победа.

През първото полувреме домакините доминираха, но многобройните удари към вратата на гостите останаха нереализирани.
Иван Стоянов стреля към вратата на Келава в 7-та минута, но в аут. Марселиньо атакува след центриране на Емил Гъргоров в 11-та минута, но вратарят на гостите успя да избие.
Иван Стоянов отново атакува вратата на „Динамо” в 33-та минута, но стражът спаси. Последваха още три атаки на Станислав Генчев и Иван Стоянов, но полувремето завърши с 0:0.

Във втората част домакините отново успяха да наложат своето темпо. Голът падна в 67-та минута, след като Иван Стоянов подаде на Марселиньо, който засече с глава.

„Лудогорец” имаше възможност да удвои резултата в добавеното време, но пропуск на влезлия като резерва Михаил Александров лиши тима от победата. Франк Гела организира атака, подаде топката на Александров на голлинията, но той закъсня да засече и пропусна на празна врата.

Великолепна намеса на Кайсара при опасна ситуация, в която вратарят Голубович бе повален, спаси домакините от сигурен гол. Бразилецът изчисти топката от голлинията секунди преди да влезе във вратата.

Атака на гостите в минутата преди последния съдийски сигнал бе успешно реализирана от Анте Рукавина.

Собственикът на „Лудогорец” Кирил Домусчиев се изказа остро срещу съдийството на чеха Радек Прихода.
„Българите не ни броят за живи. Реферът не свири дузпи и директни червени картони. Ако това беше станало в българското първенство, щяха да обявят съдията за корумпиран”, заяви Домусчиев след края на срещата.

„Доволен съм от старанието и играта на момчетата. Тотално надиграха хърватския отбор, играха със самочувствие. Наша груба грешка в 90-та минута доведе до загуба на топката. Длъжни бяхме да направим фал, а не го сторихме.
До реванша в Загреб генерални промени няма да правим. Надявам се на повече късмет”, коментира мениджърът на „Лудогорец” Ивайло Петев след срещата.
„Имах голям респект към противника, но гледайки техните мачове, реших, че това е преодолим отбор”, заяви наставникът.

„Лудогорец” бяха квалитетни в този мач, имаха добри ситуации”, коментира и наставникът на гостите Анте Чачич.