Репортаж 2 Юли 2012

Лудогорец убедително надигра румънския гранд „Динамо” Букурещ

„Лудогорец” категорично надигра с 3:1 румънския гранд „Динамо” /Букурещ/ в контрола, изиграна в Австрия.

„Лудогорец” категорично надигра с 3:1 румънския гранд „Динамо” /Букурещ/ в контрола, изиграна в Австрия. Попаденията за „зелените” бяха на капитана Емил Гъргоров, който се разписа два пъти в противниковата врата, и на Мирослав Иванов. Българският шампион напълно доминираше на терена, владееше топката почти през цялото време и категорично налагаше високо темпо с бързи подавания и динамични разигравания .

„Двубоят бе наблюдаван на живо от старши треньора на „Динамо” /Загреб/ Анте Чачич. „Динамо” е противникът на „Лудогорец” във втория квалификационен кръг в Шампионската лига. Срещата бе изгледана на живо и от представители и на медиите от Хърватия.

Новото попълнение Козмин Моци зае мястото на болния Александър Барт в средата на защитата. Моци дойде при разградчани именно от румънския „Динамо”. Добър мач записа и друг нов в „Лудогорец” – Уилсон Кайсара.

„Лудогорец” откри резултата в 19-та минута, когато българите се възползваха от грешка в отбраната на „Динамо”. Бранител пробва да върне към вратаря си, твърде слабо обаче, Емил Гъргоров открадна топката и прехвърли вратаря за 1:0.
Това бе най-малкото, което отнесоха румънците, след като няколко пропуска направиха Иван Стоянов и Гъргоров. Най-чистото положение дойде в 35-та минута, когато ударът на Стоянов от границата на наказателното поле бе спасен от вратаря на „Динамо”.

През второто полувреме Лудогорец продължи да мачка своя съперник и стигна до нови два гола.
Първо в 53-та минута Иван Стоянов центрира отдясно, след като българите отново откраднаха топката от румънците, а Емил Гъргоров с глава реализира за 2:0.

Само две минути по-късно – в 55-та минута – Миро Иванов бе изведен от Светослав Дяков и от изключително малък ъгъл прехвърли вратаря на Динамо за 3:0”, отбелязаха колегите от „Гонг”.

През второто полувреме в игра се влязоха още две от новите попълнения - Франк Гела и Митчел Бургзорг. Появиха се още Александър Тунчев, Шоко, Мишо Александров, Кишада, Витиня, Мантула, Георги Костадинов и Деян Димитров.
Възпитаниците на Петев можеха да стигнат и до още по-убедителна победа, но пропуски отново направи Емил Гъргоров. Миро Иванов пък имаше добра възможност от пряк свободен удар в 62-та минута, но стреля малко над напречната греда.

В 82-та минута след неразбирателство в отбраната вратарят Чворович събори нападател на „Динамо”. Дузпата вкара Тукудеан и оформи крайният резултат от 3:1.

Това е трета поредна победа в контролите за Лудогорец, след успехите преди това над „Астра” /Плоещ/ и „Сваровски”. Следващата контрола на Лудогорец е срещу „Рубин” /Казан/ на 5 юли.