Репортаж 3 Юли 2019

Лудогорец взе Суперкупата

Лудогорец спечели за четвърти път Суперкупата на България. Шампионите удариха с 2:0 носителя на Купата на страната Локо (Пд) на националния стадион...

Лудогорец спечели за четвърти път Суперкупата на България. Шампионите удариха с 2:0 носителя на Купата на страната Локо (Пд) на националния стадион "Васил Левски". Това е 14-и трофей за Лудогорец в новата му история. Страхотен дебют в официален мач за "орлите" направи Мавис Чибота. Привлеченият от израелския Бней Йехуда халф отбеляза гол и асистира на Лукоки за второто попадения в самия край на срещата. Други две нови попълнения също дебютираха със зелената фланелка. Става въпрос за Джордан Икоко, който записа 90 минути и Дан Битон, влязъл като резерва.

Двубоят бе равностоен, като Лудогорец стигна до още няколко ситуации за гол. Веднъж гредата спаси Мартин Луков след удар на Марселиньо. Пловдивският тим също имаше своите шансове, но Пламен Илиев изигра страхотен мач и спаси всичко.

Така "орлите" направиха отлична репетиция за мача с Ференцварош от първия предварителен кръг на Шампионската лига следващата сряда.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 2:0

1:0 Мавис Чибота (3')
2:0 Джоди Лукоки (90+3')

Лудогорец): Пламен Илиев, Сисиньо, Антон Недялков (46’ – Козмин Моци), Драгош Григоре, Джордан Икоко, Светослав Дяков /к/, Яцек Горалски, Джоди Лукоки, Марселиньо (84’ – Димо Бакалов), Мавис Чибота, Клаудио Кешеру (61’ – Дан Битон)

Локомотив Пловдив: Мартин Луков, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (74’ – Елитон Жуниор), Момчил Цветанов, Георги Илиев, Бирсент Карагарен, Анте Аралица (66’ – Ален Ожболт), Димитър Илиев

ПФК Лудогорец благодари на своите  основни партньори: efbet, Huvepharma, Параходство "Български морски флот", Biovet и VIVACOM, благодарение на чиято подкрепа завоюва своята осма поредна титла!

Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 2:0