Клуб 23 Юни 2019

Анисе с исторически гол, Мадагаскар изпусна Гвинея

Халфът на Лудогорец Абел Анисе отбеляза исторически гол, а неговият Мадагаскар изпусна Гвинея в първи мач от група Б на турнира за Купата на...

Халфът на Лудогорец Абел Анисе отбеляза исторически гол, а неговият Мадагаскар изпусна Гвинея в първи мач от група Б на турнира за Купата на африканските нации. Двубоят завърши 2:2. Това бе дебютно участие на островната държава в надпреварата, която тази година се провежда в Египет.
Гвинея, който бе сочен за фаворит, откри резултата на стадиона в Александрия в 34-ата минута чрез Сори Каба. Анисе изравни в 49-ата, след като бе оставен непокрит и с глава отблизо прати топката в мрежата. Мадагаскар дори стигна до пълен обрат само шест минути по-късно. Разписа се Карлус Андриаматсиноро. Гвинея взе точката в 66-ата минута, когато Франсоа Камано изравни от дузпа.
Мадагаскар дели второто място с Гвинея. Лидер е Нигерия, който победи Борунди.

Жоржиньо с Гвинея-Бисау излиза срещу Камерун във вторник. В групата са още Гана и Бенин.