Академия 19 Май 2019

Лудогорец U15 победи Берое с гол три минути преди края

Лудогорец U15 стигна до труден успех над Берое с 2:1, като победния гол падна три минути преди края на редовното време. Мачът от XXVIII кръг на...

Лудогорец U15 стигна до труден успех над Берое с 2:1, като победния гол падна три минути преди края на редовното време. Мачът от XXVIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра в Стара Загора.

Първото полувреме предложи здрава битка на терена, а головите ситуации не бяха много. Момчетата на Христо Господинов организираха няколко добри атаки, при две от които удари на Ибрям Хабил и Тончо Георгиев срещнаха гредите. Почивката дойде при нулево равенство.

През втората част "орлите" откриха резултата в 49-та минута чрез своя централен нападател Петко Петков. Берое успя да изравни в 60-та минута, след грешка на разградчани при изнасянето на топката. В 67-та минута Тончо Георгиев се освободи от прекия си пазач и останал сам срещу вратаря на домакините отбеляза за крайното 2:1.

Тежък мач, в който домакините влязоха много здраво, като заложиха на физическите сблъсъци и единоборства. Ние действахме колебливо в отбрана, особено през първото полувреме. Все пак успяхме да организираме добри атаки, като точният завършек на две от тях ни донесе победата, коментира след последния съдийски състав Христо Господинов.

Срещу Берое (Стара Загора) Лудогорец U15 игра в състав: Християн Стоянов, Димитър Найденов, Ибрям Хабил, Несин Салим, Александър Занков, Любослав Маринов, Димитър Иванов, Радослав Захариев, Иван Аспарухов, Тончо Георгиев, Петко Петков  (Георги Янев, Йоан Йорданов, Янислав Дюлгеров, Мартин Мартинов).