Репортаж 26 Април 2019

Лудогорец с грешна стъпка във Варна

Лудогорец загуби с 1:2 от Черно море в мач от XXXI кръг на Първа лига. Два гола за домакините отбеляза Георги Илиев. За шампионите се разписа Драгош...

Лудогорец загуби с 1:2 от Черно море в мач от XXXI кръг на Първа лига. Два гола за домакините отбеляза Георги Илиев. За шампионите се разписа Драгош Григоре преди почивката.

"Орлите" започнаха по-активно и в началото организираха опасна атака след пробив отляво на Вандерсон, но никой от съотборниците му не успя да засече прострелното центриране по земя. В 20-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар на 25 метра пред вратата на разградчани. Георги Илиев стреля над стената и вкара - 1:0 за Черно море. В 31-ата минута Лудогорец отправи първия шут по посока на Дюлгеров. Виктор Генев не успя да играе с топката след центриране на Вандерсон от фаул, но от 3-4 метра Моци стреля в аут. Само две минути по-късно варненци като по чудо не вкараха втори гол. Те разиграха добре след изпълнение на фаул, последва центриране отдясно към Генев, който намери Пламен Димов, защитникът стреля с глава от 2-3 метра, но в аут. В ответната атака, дошла в 34-ата минута, Лудогорец изравни. Разградчани спечелиха корнер, последва центриране на близката греда, където Григоре бе изпуснат и с глава направи 1:1. Секунди по-късно реферите спряха излизане на Якуб Шверчок сам срещу вратаря с много спорна засада.

В 54-ата минута Черно море отново излезе напред в резултата след втори гол на Георги Илиев. Ндонгала центрира към капитана на моряците, който бе изпуснат от Сисиньо, и след шут със странична ножица направи 2:1. В 89-ата минута Шверчок осъществи добър пробив отляво, който завърши с удар на поляка, но Дюлгеров изби. Последва сериозно меле, което завърши с много неточен шут на Вандерсон от десетина метра. В 96-ата минута, в която Лукоки вкара гол с глава след центриране от фаул, но попадението не бе зачетено, тъй като според съдиите е имало засада.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

1:0 Георги Илиев (20')
1:1 Драгош Григоре (34')
2:1 Георги Илиев (52')

Черно море: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Юго Кононго, Пламен Димов, Виктор Генев (83 - Мартин Костадинов), Васил Панайотов, Родриго (55 - Мехди Фенуш), Аристоте Ндонгала, Радослав Василев, Патрик Андраде, Георги Илиев (90 - Петър Витанов).

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Козмин Моци, Драгош Григоре, Антон Недялков, Светослав Дяков, Адриан Попа (58 - Джоди Лукоки), Марселиньо (68 - Серкан Юсеин), Вандерсон, Якуб Шверчок, Абел Анисе (68 - Клаудио Кешерю).

Жълти картони: Стефан Станчев, Патрик Андраде (Черно море); Сисиньо, Якуб Шверчок (Лудогорец).

Черно море - Лудогорец 2:1