Академия 18 Април 2019

Лудогорец U16 се справи класически с Черно море

Лудогорец U16 спечели с класическото 3:0 мача си с Черно море от първенството в Зона Варна. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо...

Лудогорец U16 спечели с класическото 3:0 мача си с Черно море от първенството в Зона Варна. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Иво Градев владееха инициативата през по-голяма част от игровото време и определено бяха по-добрият отбор. Те откриха в 28-та минута от дузпа. Тя бе свирена за фал срещу Стефан Статев, а с изпълнението й се справи Кристиян Лосков. В 35-та минута след хубав пас на Росен Иванов отново Лосков бе точен за 2:0.

През втората част "орлите" продължиха да доминират и стигнаха до трети гол. Отбеляза го централният защитник Тодор Петров, който бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на съперника.

Определено играхме на добро ниво и бяхме убедителни на терена, като показахме не малко сериозни футболни аргументи. Вярвам обаче, че момчетата могат много повече, коментира след края на мача Иво Градев.

Срещу Черно море (Варна) Лудогорец U16 игра в състав: Пламен Пепеляшков, Алекс Маринов, Тодор Петров, Озан Ремзи, Корай Гьочгелди, Юлиян Манолски, Росен Иванов, Георги Недков, Кристиян Лосков, Стефан Статев, Димитър Господинов (Стефан Стефанов, Даниелс Ахмедов, Янаки Панайотов, Иван Томов, Николай Георгиев, Божидар Владимиров).