Репортаж 31 Март 2019

Лудогорец II обърна Добруджа до 1:3

Лудогорец II спечели важна победа в Добрич над Добруджа с 1:3, в мача от XXII кръг на първенството във Втора професионална футболна лига. Момчетата...

Лудогорец II спечели важна победа в Добрич над Добруджа с 1:3, в мача от XXII кръг на първенството във Втора професионална футболна лига. Момчетата на Радослав Комитов проявиха воля и дух, като направиха пълен обрат. В герой за тима се превърна Иван Йорданов, който вкара две красиви попадения.

Първото полувреме премина при двуостра игра, но без много голови ситуации. Закономерно двата тима се прибраха в съблекалните при нулево равенство.

Най-интересното предстоеше да се случи през втората част. Домакините поведоха с гол на Петър Тончев в 55-та минута. Обратът на "орлите" започна с красиво изпълнение на Иван Йорданов. В 73-та минута той изстреля фронтално срещу вратата истински снаряд с левия крак и топката влетя в мрежата - 1:1. Минута преди края на редовното време Цветослав Петров проби отляво, намери бразилецът Рибейро, който стреля без забавяне. Стефано Кунчев изби, но централният нападател Димитър Митков стигна пръв до кълбото и отбеляза за 2:1. В седмата минута на добавеното време отново Йорданов реализира за 1:3, а голът може да бъде определен за "черешката на тортата" в срещата. Халфът направи Кунчев безпомощен, след като от около 35 метра, от фал, прати топката неспасяемо в горния ъгъл на неговата врата.

Момчетата проявиха мъжество и характер. Най-важното е, че те отново повярваха в себе си. Показахме хубави неща в изнасянето на топката, в организирането на нашите атаки. Тези играчи наистина са млади, но могат много повече. Задължително е вече да започнат да показват постоянство и към това ще се стремим, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

ДОБРУДЖА (ДОБРИЧ) - ЛУДОГОРЕЦ II  1:3

1:0   Петър Тончев (55)
1:1 Иван Йорданов (73)
1:2 Димитър Митков (89)
1:3 Иван Йорданов (90 + 7)

Добруджа: Стефано Кунчев, Кристиян Пешков, Михаил Венков, Николай Николаев, Кристиян Григоров, Тодор Паланков, Валериу Тирон (38 - Георги Колев), Петър Тончев (79 - Росен Кръстев), Николай Минков, Етиен Кобобола, Кристиян Петков (58 - Кристиян Димитров)

Лудогорец II: Дамян Дамянов, Олег Димитров, Илкер Будинов, Димитър Митков (90 + 1 Георги Вълчев), Ерол Дост, Доминик Янков (62 - Методий Стефанов), Преслав Петров, Димитър Илиев, Иван Йорданов, Ивайло Климентов (50 - Цветослав Петров), Дейвид Перейра

Жълти картони: Николай Николаев (Добруджа),  Димитър Илиев (Лудогорец II)