Академия 2 Март 2019

Лудогорец U17 вкара 5 безответни гола на Дунав в Русе

Лудогорец U17 разгроми връстниците си от Дунав с 5:0 при гостуването в Русе за мача от XVII кръг на първенството в Елитата юношеска група до 17...

Лудогорец U17 разгроми връстниците си от Дунав с 5:0 при гостуването в Русе за мача от XVII кръг на първенството в Елитата юношеска група до 17 години. В герой за тима се превърна племенникът на Велизар Димитров Калоян Симеонов, който реализира хеттрик.

Момчетата на Стефан Славов отговориха подобаващо на бойката игра на Дунав и с  много скорост в действията си наложиха игрови превес. Калоян Симеонов откри резултата още в 6-та минута. В 22-ата Георги Николов реализира за 2:0. Отново Симеонов бе точен за класическото 3:0 в 38-ата минута. При този резултат двата тима се оттеглиха за почивка.

През второто полувреме доминацията на "орлите" намери цифров израз в нови две попадения. Калоян Симеонов оформи своя хеттрик в 55-ата минута, а Стилиян Спасов завърши голеадата до 5:0 в 79-ата минута.

Доволен съм от представянето на отбора. Домакините играха твърдо, но ние се противопоставихме, както трябва. Взехме своето с бързо преливане и смяна на фронта на атаката, коментира Стефан Славов след последния съдийски сигнал.

Срещу Дунав (Русе) Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Христов, Георги Маджаров, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Анастас Пемперски, Димитър Михалев, Ивелин Ангелов, Хидает Хюсеин, Георги Николов, Стефан Статев, Калоян Симеонов (Хакъ Хакиев, Даниел Виктор Кънчев, Стилиян Спасов, Онур Чолак).