Академия 30 Януари 2019

Лудогорец U19 победи Академия Пандев с 3:1 в контрола

Лудогорец U19 постигна убедителна победа с 3:1 в контролата си с връстниците си от Академия Пандев (Македония). Мачът се игра в Петрич, където...

Лудогорец U19 постигна убедителна победа с 3:1 в контролата с връстниците си от Академия Пандев (Македония). Мачът се игра в Петрич, където момчетата на Тодор Живондов са на подготвителен лагер.
„Орлите” откриха резултата в 14-ата минута, като Кирил Янакиев завърши точно добре разиграна постепенна атака на тима. Василен Марков удвои с глава в 29-ата минута, след като скочи най-високо за едно центрирана от статично положение топка. Първото полувреме завърши при този резултат.

Възпитаниците на Живондов направиха разликата класическа в
70-ата минута, когато Велислав Минков вкара отсъдената в полза на разградчани дузпа. Съперникът успя да реализира почетното си попадение в 81-ата минута.

Мачът бе една добра проверка за нас. Видях много позитивни неща при изграждането на атаките ни, въпреки че теренът бе тежък. Това обаче не попречи на момчетата, които демонстрираха похвална мотивация и борбеност, коментира след последния съдийски сигнал Тодор Живондов.

Срещу Академия Пандев Лудогорец U19 игра в състав: Владимир Русанов, Николай Томов, Мартин Русков, Димитър Жеков, Василен Марков, Петър Караангелов, Николай Георгиев, Велислав Минков, Кирил Янакиев, Георги Бабалиев, Владислав Найденов (Диан Колев, Преслав Петков, Алекс Ганчев, Никола Ганчев, Хидает Хюсеин, Калоян Симеонов).