Репортаж 25 Януари 2019

Лудогорец загуби с 0:1 от лидера в Полша

Лудогорец допусна трета загуба по време на лагера в Турция. "Орлите“ паднаха с 0:1 от лидера в полското първенство Лехия Гданск. Наставникът на...

Наставникът на „орлите“ Антони Здравков пусна в атака Жоао Пауло. Иначе още в 1-ата минута Натанаел притесни вратаря на поляците. Левият бек на разградчани проби към наказателното поле и нанесе шут към близкия ъгъл, който неочаквано доведе до леко колеблива намеса на Куциак. Все пак словашкият страж спаси. В 15-ата минута разградчани сътвориха отлична атака. Те разиграха с къси пасове отдясно, което позволи на Марселиньо да получи на 15 метра по диагонал спрямо вратата. Капитанът на разградчани шутира, а Куциак плонжира и с една ръка изби далеч от вратата си. Пет минути след това се откри чист шанс и пред Лехия. Левият бек на поляците Филип Младенович се включи в предни позиции и центрира към далечната греда, където капитанът Флавио Пайшао нямаше никакви проблеми да пребори Натанел за високата топка. Той стреля с глава от 6-7 метра, но над вратата. В 30-ата минута Димо Бакалов отне топката пред наказателното поле и би мощно, но Куциак пак спаси, а при добавката Жоао Пауло стреля точно в стража. В края на първата част поляците бяха много близо до гол, но от непосредствена близост Собиех не уцели вратата с глава след отлично подаване на Михал Мак.

В 53-ата минута Собиех създаде нови главоболия за Пламен Илиев. Полякът нанесе параболичен изстрел с глава към далечния ъгъл, а вратарят на Лудогорец спаси с върха на пръстите. Това позволи на Флавио Пайшао да опита добавка, но Натанаел сложи тялото си между португалеца и кълбото, което спаси шампионите. След 60-ата минута „орлите“ натиснаха. Две остри центрирания по земя – на Жоао Пауло и Адриан Попа обаче не бяха засечени от техните съотборници. Десет минути след това Антони Здравков смени по-голямата част от своя състав. В 73-ата минута Лудогорец допусна гол във вратата си. Точен бе Жуковски, който отблизо засече от въздуха центриране на Михалак. „Орлите“ опитаха да отговорят чрез Вандерсон, но той би над вратата.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕХИЯ 0:1

0:1 Зуковски (73')

Лудогорец: Пламен Илиев (71 - Даниел Наумов), Натанаел, Козмин Моци, Рафаел Форстър (46 - Драгош Григоре), Лукас Саша (71 - Сисиньо), Абел Анисе (61 - Яцек Горалски), Густаво Кампаняро (71 - Светослав Дяков), Марселиньо (71 - Вандерсон), Рибейро (71 - Джоди Лукоки), Димо Бакалов (46 - Адриан Попа), Жоао Пауло (71 - Клаудио Кешерю)

Лехия: Куциак, Фила (65 - Викри), Налепа (65 - Липски), Аугустин (65 - ), Младенович (65 - Виториа), Кубицки (65 - Арак), Лукашик, Маковски (65 - Мичлак), Собиех (65 - Димерски), Мак (65 - Бетек), Пайшао (65 - Сегиелка)

Лудогорец - Лехия 0:1