Академия 23 Януари 2019

Лудогорец U19 загуби с 0:1 контролата с румънския Конкордия

Лудогорец U19 записа загуба с 0:1 в първата си контрола от зимната подготовка за новия полусезон. На полувремето старши треньорът Тодор Живондов...

Лудогорец U19 записа загуба с 0:1 в първата си контрола от зимната подготовка за новия полусезон. Мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". На полувремето старши треньорът Тодор Живондов направи 10 смени, за да даде шанс на всичките си състезатели да покажат какво могат.

„Орлите“ имаха превъзходство през по-голямата част от срещата, но не успяха да намерят път към мрежата на съперника. Мартин Русков удари греда, а отлични възможности пропуснаха Димитър Жеков, Петър Караангелов, Кристиян Кънчев и Георги Бабалиев. Липсата на концентрация при завършващия удар бе наказана в 80-ата минута, когато гостите успяха да отбележат след контраатака.

Като за първа контрола съм доволен от показаното. Играта бе на прилично ниво, като негативен е само резултатът. Създадохме много ситуации за гол, но ги пропуснахме, а гостите успяха да материализират едно от малкото си изгодни ситуации в срещата, коментира Тодор Живондов.

Срещу Конкордия Лудогорец U19 игра в състав: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Алекс Ганчев, Мартин Русков, Димитър Жеков, Петър Караангелов, Николай Георгиев, Велислав Минков (капитан), Георги Бабалиев, Кирил Янакиев, Владислав Найденов (Диян Колев, Светослав Славчев, Василен Марков, Николай Томов, Хидает Хюсеин, Станислав Вълчев, Кристиян Кънчев, Георги Стоянов, Калоян Симеонов, Преслав Петков).