Репортаж 2 Декември 2018

Лудогорец удари Витоша с 3:0

Лудогорец победи Витоша с 3:0 в мач от XVII кръг на Първа професионална лига. Шампионите излязоха без петима титуляри - Светослад Дяков, Козмин Моци,...

Лудогорец победи Витоша с 3:0 в мач от XVII кръг на Първа професионална лига. Шампионите излязоха без петима титуляри - Светослад Дяков, Козмин Моци, Натанаел, Густаво Кампаняро и Ренан. Въпреки това Лудогорец имаше тотално превъзходство през целия мач и пропусна да запише още по-изразителен успех.

Вандерсон откри резултата в 13-ата минута. Недялков центрира към Кешерю, след чийто удар с глава топката се отклони и стигна до бразилеца, който отблизо не сбърка - 1:0. 120 секунди по-късно Лукаш Саша удвои след асистенция на Антон Недялков.

След почивката картината на терена не се промени. Лудогорец атакуваше, а Витоша се отбраняваше и разчиташе на контраатаки. Рожденикът Клаудио Кешерю бе близо до гола в 65-ата минута, когато бе изведен в добра позиция от Марселиньо. Ударът на румънеца обаче мина на милиметри от лявата греда. В 81-ата минута резултатът стана класически. Силен шут на Марселиньо от 25 метра бе избит от вратаря Георгиев. Топката попадна във влезлия като резерва Якуб Шверчок, който на празна врата заби за 3:0. Малко след това Кешерю можеше да запише името си сред голмайсторите, но ударът му от дъгата на наказателното поле излезе в аут.

ЛУДОГОРЕЦ - ВИТОША (БИСТРИЦА) 3:0

1:0 Вандерсон (13')
2:0 Лукас Саша (15')
3:0 Якуб Шверчок (81')

Лудогорец: Хорхе Брун, Антон Недялков (60 - Густаво Кампаняро), Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Яцек Горалски (82 - Светослав Дяков), Вандерсон (76 - Якуб Шверчок), Димо Бакалов, Лукас Саша, Сисиньо, Марселиньо, Клаудио Кешерю

Витоша: Николай Георгиев, Тодор ГОчев, Георги Купенов, Михаил Милчев, Лъчезар Котев, Румен Гьонов, Георги Амзин, Ивайло Лазаров (86 - Кристиян Узунов), Четин Садула, Наско Милев, Стефан Христов (65 - Петко Цанков)

Жълти картони: Антон Недялков (Лудогорец); Мхаил Милчев (Витоша).

Лудогорец - Витоша 3:0