Академия 18 Ноември 2018

Лудогорец U17 обърна Берое от 0:1 до 2:1

Лудогорец U17 обърна Берое от 0:1 до 2:1 в мача от XIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двата тима премериха сили на...

Лудогорец U17 обърна Берое от 0:1 до 2:1 в мача от XIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двата тима премериха сили на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Берое откри резултата в 10-ата минута, като техен футболист успя да оползотвори центриране от ъглов удар. След попадението "орлите" имаха пълно превъзходство и мачът се доигра пред вратата на гостите от Стара Загора. Момчетата на Юри Васев изравниха в 29-ата минута чрез Димитър Василев, чийто отмерен удар по тревата от над 20 метра не остави шанс на вратаря на съперника.

През втората част разградчани засилиха още повече натиска към вратата на Берое. В 49-ата минута Георги Николов проби по десния фланг и с точчен шут прати кълбото в далечния ъгъл за 2:1. До края на срещата Лудогорец направи куп пропуски и резултатът остана непроменен.

Много съм доволен от момчетата, които изиграха силен мач. Виждам, че това, което работим на тренировките, до голяма степен вече ни се получава и на официалните двубои. Вървим във възходяща линия, от кръг на кръг играем все по-добре и останалите тимове ще трябва да се съобразяват с нас, каза след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Срещу Берое (Стара Загора) Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Христов, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Валентин Цветанов, Георги Николов, Стефан Статев, Даниел Виктор Кънчев, Димитър Василев, Петър Георгиев, Хидает Хюсеин, Калоян Симеонов (Георги Владимиров, Ивелин Ангелов, Георги Маджаров, Стилиян Спасов).