Репортаж 28 Октомври 2018

Лудогорец отнесе Септември с два гола на Кешерю

Лудогорец си върна първото място в елита, след като победи с 4:1 Септември при гостуването си на „Васил Левски“. Двата тима изживяха истинско дежа...

Лудогорец си върна първото място в елита, след като победи с 4:1 Септември при гостуването си на „Васил Левски“. Двата тима изживяха истинско дежа вю, тъй като преди около година мачът между двата тима в София също завърши 4:1 за "орлите", като и тогава столичани бяха повели, а шампионите стигнаха до обрат.

Треньорът на Лудогорец Антони Здравков, за когото това бе дебют начело на „орлите“ на ниво Първа лига, направи четири промени в сравнение с мача срещу АЕК. В стартовия състав попаднаха Хорхе Броун, Лукас Саша, Яцек Горалски и Мей Махлангу. След като в първите минути логично гостите държаха повече топката, в 7-ата минута Септември направи мълниеносна контраатака. Зад защитата бе оставен Крис Гади, който стигна до аут линията и подаде към напълно непокрития Асен Чандъров. Младокът отправи невероятен удар и не остави шансове на Броун – 1:0. В 23-ата минута Лудогорец стигна до гол. Тогава Козмин Моци засече с глава центриране от фаул на Вандерсон. Попадението бе отменено заради засада. Пет минути по-късно след заучено изпълнение на корнер, Моци изби топката в краката на Бенга, чийто удар не намери целта. След това пред Кешерю се откри добра възможност, но той не успя да нанесе изстрел. В 42-ата минута „орлите“ бяха много близо до изравняване. Кешерю изведе навлизащия Саша отдясно, той върна топката към Вандерсон. Напълно сам бразилският техничар би високо над вратата.

На почивката Здравков направи важни смени. Той извади двамата си вътрешни халфове Махлангу и Гуралски и пусна на техните места Кампаняро и Шверчок. В 46-ата минута Кешерю подаде към поляка, той се пребори с Георги Стоичков и без притеснение отбеляза първия си гол за сезона в Първа лига – 1:1. В 70-ата минута Марселиньо пробва мощен удар от около 35 метра, но топката не влезе във вратата. Четири минути след това логичното се случи и Лудогорец стигна до пълен обрат. Натанаел пробва нещо средно между удар и пас с десния крак, топката стигна до Кешерю и той не даде шансове на Янко Георгиев – 2:1 за шампионите! Всичко приключи в 78-ата минута. Тогава Вандерсон намери чудесно Клаудиу Кешерю в наказателното поле. Голаджията си нагласи топката и с левия крак я прати в мрежата на Септември. Малко по-късно рикошет след центриране на Вандерсон като по чудо не попадна във вратата на Янко Георгиев, който със сетни сили изби. В 89-ата минута Лудогорец стигна и до четвърти гол. Негов автор бе Вандерсон, който се възползва от пас от дълбочина, напредна и без проблеми вкара с десния крак по земя – 4:1 за „орлите“. Това бе седми пореден успех за разградчани в Първа лига.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ 1:4

1:0 Асен Чандъров (7')
1:1 Якуб Швиерчок (46')
1:2 Клаудиo Кешерю (74')
1:3 Клаудиo Кешерю (78')
1:4 Вандерсон (89')

Септември: Янко Георгиев, Александру Бенга, Асен Чандъров, Васил Добрев, Георги Русев (83 - Здравко Димитров), Георги Стоичков, Иван Стоянов, Ишмаел Байду, Крис Гади (65 - Мирослав Будинов), Меледже Омнебес (70 - Стилиян Николов) и Фабиано Алвеш

Лудогорец: Хорхе Броун, Натанел, Лукас Саша, Антон Недялков, Козмин Моци, Яцек Гуралски (46 - Якуб Шверчок), Мей Махлангу (46 - Густаво Кампаняро), Марселиньо, Вандерсон, Джоди Лукоки и Клаудиo Кешерю (79 - Сисиньо)

Жълти картони: Меледже Омнебес, Фабиано Алвеш (Септември); Марселиньо (Лудогорец)