Академия 28 Октомври 2018

Лудогорец U19 се справи със Септември с 2:0

Лудогорец U19 надигра силния състав на Септември (София) и го победи с 2:0. Мачът от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години...

Лудогорец U19 надигра силния състав на Септември (София) и го победи с 2:0. Мачът от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". След успеха момчетата на Радо Комитов заемат второто място във временното класиране, само на 3 точки след водача Черно море.

През първото полувреме двата тима не успяха да стигнат до гол. "Орлите" обаче могат да съжаляват повече, защото Николай Томов удари греда след добро центриране от фланга на Георги Стоянов. Удар на Стоянов бе спрян с ръка от бранител на гол линията, но главният съдия не реагира. Шанс да отбележи имаше и Мартин Русков, но негов удар с глава бе избит от защитник.

Още в началото на втората част Кирил Янакиев стреля опасно с глава, но стражът на гостите спаси. В 59-ата минута обаче му се наложи да извади топката от мрежата, след като Хюсеин Хюсеинов завърши точно хубава комбинация на разградчани. Малко след попадението играч на Септември бе изгонен от игра, след грубо и опасно влизане с двата крака. В 67-ата минута далечна тупалка на Иван Йорданов  влетя във вратата за 2:0. До края на срещата Петър Караангелов и Георги Стоянов имаха шанс да направят резултата класически, но пропуснаха.

Момчетата се представиха на добро ниво, макар че могат много повече. В някои моменти се получиха отлични постепенни атаки и контролирахме срещата през по-голямата й част. Определено заслужавахме да победим, коментира след последния съдийски сигнал Радо Комитов.

Срещу Септември (София) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Георги Вълчев, Мартин Русков, Николай Томов, Петър Караангелов, Стефан Методиев, Иван Йорданов, Георги Стоянов, Хюсеин Хюсеинов, Кирил Янакиев (Станислав Вълчев, Велислав Минков, Димитър Жеков, Кристиян Симеонов).