Репортаж 21 Октомври 2018

Лудогорец II би Ботев (Гълъбово) с 2:0

Лудогорец II добави нови три точки към актива си, след хубава домакинска победа над (Гълъбово) с 2:0. Двубоят от XI кръг на първенството във Втора...

Лудогорец II добави нови три точки към актива си, след хубава домакинска победа над Ботев (Гълъбово) с 2:0. Двубоят от XI кръг на първенството във Втора професионална лига се игра на стадиона в комплекса "Гнездо на орли". Разградчани излязоха на терена с четирима футболисти от първия отбор - Цветомир Панов, Георги Терзиев, Мей Махлангу и Жуниор Брандао.

Момчетата на Ради Здравков откриха резултата в 7-ата минута. Мей Махлангу проби на скорост, намери Доминик Янков и талантът с техничен удар отбеляза. До края на полувремето добри ситуации се откриха пред Преслав Петров и отново пред Янков, но те не намериха целта.

Второто полувреме започна с удар на Климентов от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите Пламен Колев изби. Малко по-късно отново Климентов стреля опасно и топката срещна гредата. Последваха пропуски на влезлите като смени Андриан Димитров и Ерол Дост. В 71-ата минута Димитров изведе добре Денислав Александров и той прати топката в мрежата за 2:0.

Хубава и заслужена победа за нашия отбор. Рано падналият гол ни успокои, бих казал прекалено, и през първото полувреме не бяхме достатъчно активни. През втората част заиграхме по-добре, отбелязахме и втори гол. Като цяло можем да бъдем доволни, коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът Галин Иванов.

Лудогорец II - Ботев (Гълъбово) 2:0

1:0 Доминик Янков  (7)

2:0 Денислав Александров (71)

Лудогорец II: Даниел Наумов, Цветомир Панов, Георги Терзиев, Преслав Петров, Сердар Юсуфов, Олег Димитров, Мей Махлангу (46 - Ерол Дост), Доминик Янков, Ивайло Климентов, Денислав Александров (81 - Илкер Будинов), Жуниор Брандао (63 - Андриан Димитров).

Ботев (Гълъбово): Пламен Колев, Бейсим Бейсим, Иван Винков, Ивелин Иванов, Милет Митев (57 - Емилиян Зотев), Николай Янков, Пламен Коларов (83 - Исус Ангелов), Рангел Абушев, Рангел Игнатов (46 - Методи Костов), Свилен Щерев, Цветелин Радев.