Академия 16 Октомври 2018

Лудогорец би ЦСКА-София с 2:0 за купата на БФС, набор 2001

Лудогорец подчини ЦСКА-София с 2:0 в първи осминафинален мач за купата на БФС при набор 2001 година. срещата се игра на един от терените в комплекса...

Лудогорец подчини ЦСКА-София с 2:0 в първи осминафинален мач за купата на БФС при набор 2001 година. Срещата се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Вторият гол за "орлите" реализира племенника на Велизар Димитров - Калоян Симеонов, който е на 17 години.

През първото полувреме разградчани не допуснаха нито една сериозна опасност пред своята врата, а направиха два пропуска от чисти позиции. При първата ситуация Петър Караангелов стреля покрай вратата, а при втората, от непосредствена близост, Георги Бабалиев се засуети и топката му бе избита.

През втората част превъзходството на Лудогорец бе още по-категорично. В 53-ата минута Кирил Янакиев центрира точно в наказателното поле, а Петър Караангелов с глава прати топката в мрежата за 1:0. След още 4 минути игра  Калоян Симеонов завърши точно добра атака на "орлите" за 2:0. До края на двубоя разградчани създадоха 3-4 добри ситуации за още попадения, но не успяха да поразят целта.

Реваншът е на 23 октомври, в столицата.

Постигнахме хубава победа, но след седмица ни предстои тежък реванш на чужд терен. За да се класираме за следващия кръг, трябва да сме много концентрирани и да дадем всичко от себе си, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

Срещу ЦСКА-София Лудогорец набор 2001 игра в състав: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Мартин Русков, Александър Ганчев, Димитър Жеков, Николай Георгиев, Петър Караангелов, Велислав Минков, Кирил Янакиев, Георги Бабалиев, Преслав Петков (Калоян Симеонов, Джафер Джафер, Веселин Николаев, Онур Чолак).