Репортаж 28 Септември 2018

Лудогорец U19 с домакинско равенство срещу Черно море

Лудогорец U19 и Черно море (Варна) завършиха 1:1 в мача си от VIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на...

Лудогорец U19 и Черно море (Варна) завършиха 1:1 в мача си от VIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Радо Комитов започнаха добре и успяха да поведат още в 5-ата минута. Точен бе централният нападател Димитър Митков. "Орлите" можеха да удвоят в 13-ата минута, но Василен Марков от добра позиция удари греда. В 31-ата минута "моряците" получиха правото да изпълнят дузпа. Дамян Дамянов обаче реагира добре и спаси. В 44-ата минута играч на гостите отбеляза с фалцов удар извън границите на наказателното поле и двата отбора се оттеглиха за почивка.

През втората част интересните положения бяха по-малко. Лудогорец пропусна да поведе в 51-ата минута, когато на метър от голлинията Василен Марков засече с глава, но встрани от вратата. Разградчани доиграха последните 10 минути от редовното време с човек по-малко, защото червен картон получи централният защитник Георги Вълчев.

Получи се добър мач за нивото на U19. Заслугата е и на двата отбора, защото играха открито и не спряха да търсят попадения. Ключовият момент за нас беше пропускът на Марков в началото на срещата. Ако бе отбелязал, щяхме да затворим мача и да го спечелим. За жалост не се получи, но това е футболът, коментира след последния съдийски сигнал Радо Комитов.

Срещу Черно море (Варна) Лудогорец  U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Георги Вълчев, Василен Марков, Николай Томов, Станислав Вълчев, Кристиян Кънчев, Стефан Методиев, Георги Стоянов, Хюсеин Хюсеинов, Димитър Митков (Иван Йорданов, Петър Караангелов, Мартин Русков).