Академия 31 Август 2018

Лудогорец U19 победи Берое с 1:0

Лудогорец U19 записа четвърта поредна победа в IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на Радослав Комитов...

Лудогорец U19 записа четвърта поредна победа в IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на Радослав Комитов надделяха над  коравия тим на Берое (Стара Загора) с 1:0, въпреки че имаха превъзходство през целия мач и пропуснаха куп добри ситуации за още попадения.

Първото опасно положение пред врата на гостите създаде Николай Томов, който проби добре в наказателното поле, но от упор не успя да порази целта. След това от изгодни ситуации пропуски направиха Димитър Митков, Хюсеин Хюсеинов и Петър Караангелов. Караангелов се реваншира в 39-ата минута, когато скочи най-високо за една центрирана от корнер топка и я прати в мрежата за 1:0.

През втората част "орлите" отново доминираха на терена. Те продължиха да търсят по-убедителен резултат, но Хюсеин Хюсеинов, Станислав Вълчев, Василен Марков и Георги Бабалиев пропуснаха цели шест добри възможности за още голове. Най-чисто бе положението, открило се пред Марков, който от 4-5 метра, на празна врата, не успя да насочи топката в мрежата. В същото време едва през вторите 45 минути съперникът успя да отправи от дистанция първия си и последен удар към вратата на разградчани, но той не затрудни Дамян Дамянов.

Доволен съм от цялостната ни доминация на терена и владеенето на топката. Има много какво да се желае обаче по отношение на правилните решения кога топката да се насочи по хоризонтала и кога по вертикала на терена при разгръщането на нашите атаки, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

Срещу Берое (Стара Загора) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав  Славчев, Василен Марков, Тихомир Димитров, Никола Томов, Кристиян Кънчев, Петър Караангелов, Кирил Янакиев, Станислав Вълчев, Хюсеин Хюсеинов, Димитър Митков (Георги Бабалиев, Преслав Петков, Велислав Минков, Мартин Русков).