Репортаж 23 Август 2018

Лудогорец си тръгна с 1:0 от Тбилиси

Лудогорец победи с 1:0 Торпедо (Кутаиси) в първия плейоф от Лига Европа, игран в грузинската столица Тбилиси. Реваншът е следващия четвъртък в...

Лудогорец победи с 1:0 Торпедо (Кутаиси) в първия плейоф от Лига Европа, игран в грузинската столица Тбилиси. Реваншът е следващия четвъртък в Разград. Безценното попадение във вратата на домакините отбеляза Вандерсон в 45-ата минута след страхотна асистенция на Марселиньо. Лудогорец имаше превъзходство през целия мач, но на моменти домакините затрудниха момчетата на Пауло Аутори с агресивната си игра.

Срещата започна с попадение на Торпедо в първата минута, което правилно бе отменено поради засада. Първата по-опасна атака за българския шампион дойде след самостоятелен проби на Марселиньо в 13-ата минута. Бразилецът преодоля двама противници и стреля от границата на големия пеналт, но над вратата. Само 120 секунди по-късно орлите създадоха първото по-опасно положение в мача. Марселиньо намери Мисиджан, който майсторски прехвърли бранител на домакините и стреля силно по земя, но Квашквадзе изби. В 28-ата минута Кампаняро засече с глава центриране от корнер на Вандерсон, а изстрелът премина много близо до дясната греда. Последва равностойна игра до заключителните секунди на първата част, когато бразилска комбинация матира Торпедо. В 45-ата минута Вандерсон направи отлично двойно подаване с Марселиньо, финтира с тяло бранител на домакините и след топовен шут с левия крак от 7-8 метра прониза грузинската мрежа за 1:0.

Три минути след почивката Долидзе получи извеждащ пас зад гърба на Натанаел. Броун излезе, последва прехвърлящ удар на грузинеца, който излезе в аут. Лудогорец отговори с опасна атака отдясно, след която топката стигна до непокрития в наказателното поле Марселиньо, но плеймейкърът на орлите не отигра добре положението. Въпреки това Вандерсон се пребори с противник, отне топката, стреля по земя, но Квашквадзе улови. В 60-ата минута Лудогорец организира бърза атака, която завърши с шут на Вандерсон, който грузинският вратар боксира. Пет минути по-късно Кешерю пусна дълъг пас зад централните бранители на домакините, Мисиджан успя да ги надбяга и излезе очи в очи с Квашквадзе, но стреля в ръцете на вратаря. Все пак холандецът догони топката и пусна към Марселиньо. Последва нов опасен шут, който бе блокиран. В 69-ата минута българският шампион пропусна поредно чисто положение. Стражът на Торпедо изпусна бомбен шут на Сисиньо, Кешерю направи добавка с глава от 4-5 метра, но в тялото на Квашквадзе.

До края на двубоя Торпедо опита да наложи натиск, но стабилната игра на централните бранители Антон Недялков и Козмин Моци не им даде шанс да сътворят нещо по-опасно. От своя страна родният шампион на няколко пъти имаше възможност да използва огромните празни пространства, оставени от противника, но лошият терен му попречи при завършващите подавания.

ТОРПЕДО (КУТАИСИ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Вандерсон (45' +2)

Торпедо: Роин Квасхвадзе, Лазар Марин, Олександър Азатский, Мамуке Кобахидзе, Мате Цинцадзе, Гиорги Кимадзе (70 - Арфанг Дафе), Леван Гегечкори, Гиорги Кухиянидзе (83 - Леван Куталия), Марек Хлинка, Григол Долидзе, Милош Лачни (61 - Торнике Капанадзе)

Лудогорец: Хорхе Брун, Натанаел, Сисиньо, Антон Недялков, Козмин Моци, Густаво Кампаняро (65 - Яцек Горалски), Светослав Дяков, Вандерсон, Върджил Мисиджан, Марселиньо (94 - Георги Терзиев), Клаудио Кешерю (80 - Джоди Лукоки)

Жълти картони: Мате Цинцадзе, Григол Долидзе (Торпедо); Козмин Моци, Светослав Дяков, Сисиньо (Лудогорец)

Торпедо (Кутаиси) - Лудогорец 0:1