Репортаж 19 Август 2018

Лудогорец удари ЦСКА-София в дербито

Лудогорец спечели дербито на кръга , като победи с 1:0 ЦСКА-София. Голът отбеляза Вандерсон в 21-ата минута . Шампионите контролираха мача и...

Лудогорец изигра силен мач и победи с 1:0 ЦСКА-София в дербито на кръга в Първа лига. Безценното попадение отбеляза Вандерсон в 21-ата минута. Шампионите имаха превъзходство през целия мач и нито за момент не оставиха съмнения, че са по-класният отбор. Попадението във вратата на Черняускас е най-малкото, с което гостите от София можеха да си тръгнат. Лудогорец създаде доста положения, като Мисиджан и Кешерю можеха да направят победата на "орлите" по-голяма.

Срещата започна с териториален превес на домакините. Именно Лудогорец създаде първата по-опасна ситуация. Това се случи в 12-ата минута, когато Кампаняро отне топката от Перейра и Бодуров бе принуден да го фаулира пред наказателното поле.

Постепенно Лудогорец взе изцяло инициативата и секунди по-късно Мисиджан отправи бомбен шут, който летеше опасно към червената врата, но Мауридес подложи своята глава и изчисти в корнер. В 18-ата минута и ЦСКА-София погледна по-смело към противниковата врата. Червените спечелиха корнер, а след неговото изпълнение Перейра отправи изстрел с глава, който премина покрай лявата греда. Така се стигна до 21-ата минута, в която Лудогорец откри резултата. Натанаел пусна великолепен извеждащ диагонален пас към Вандерсон, вторият си пое добре топката, но стреля в тялото на хвърлилия се срещу него Черниаускас. След спасяването Вандерсон догони топката на лявото крило и след брилянтен прехвърлящ удар вкара за 1:0.

Пет минути след началото на втората част домакините можеха да удвоят. Мисиджан направи двойно подаване с Марселиньо, излезе очи в очи с Черниаускас, но стреля прибързано и вратарят на гостите без проблем спаси. В 57-ата минута Сисиньо изведе с пета Вандерсон сам срещу вратаря, но вторият изигра изключително несериозно ситуацията и позволи на Черниаускас да му отнеме топката. Секунди по-късно трима от Лудогорец излязоха срещу двама червени защитници, но Натанаел прояви егоизъм и стреля с неудобния си десен крак високо над напречната греда. В 64-ата минута Лудогорец направи нов пропуск. Марселиньо изведе Мисиджан, който пусна по земя към Кешерю, румънецът стреля от два метра, но Черниаускас за пореден път спаси. В 77-ата минута ЦСКА-София създаде нещо по-опасно пред Броун. Тиаго стреля от фаул от много малък ъгъл и топката "кацна" на напречната греда. До края на двубоя ЦСКА-София заложи на центрирания от своята половина към наказателното поле и в заключителните секунди на срещата сътвори много опасно меле, но шутът на Мауридес бе блокиран от Антон Недялков, който в този мач игра като централен защитник.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА-СОФИЯ 1:0

1:0 Вандерсон (21')

ЛУДОГОРЕЦ: Хорхе Броун, Сисиньо, Козмин Моци, Антон Недялков, Натанаел, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро (72 - Яцек Горалски), Вандерсон, Марселиньо (90 - Георги Терзиев), Върджил Мисиджан, Клаудио Кешерю (75 - Джоди Лукоки)

ЦСКА-СОФИЯ: Витаутас Черниаускас, Борис Секулич, Стивън Перейра, Николай Бодуров, Ангел Лясков, Кристиан Малинов, Рубен Пинто, Жанио Бикел (46 - Едвин Джеси), Кирил Десподов (70 - Евандро), Тиаго Родригес (77 - Станислав Манолев), Мауридес

Жълти картони: Козмин Моци, Светослав Дяков, Марселиньо, Джоди Лукоки (Лудогорец); Ангел Лясков, Жанио Бикел, Кристиан Малинов, Тиаго Родригес (ЦСКА-София).

Лудогорец - ЦСКА-София 1:0