Академия 17 Август 2018

Лудогорец U19 победи Ботев (Пловдив) с 2:1

Лудогорец U19 с втора победа след старта на първенството. Този път „орлите“ U19 бяха безкомпромисни срещу Ботев (Пловдив) с 2:1. Мачът се игра на...

Лудогорец U19 победи с 2:1 един от традиционно най-силните тимове в групата Ботев (Пловдив). Мачът от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Радослав Комитов започнаха мотивирано срещата и още в 2-та минута  Илкер Будинов излезе сам срещу вратаря на Ботев, но пропусна. В 7-та минута Стефан Методиев можеше да отбележи, но от 7-8 метра ударът му не бе достатъчно прецизен и вратарят на гостите спаси. Ботев успя да стигне до попадение в 19-ата минута, след грешка на орлите при изнасянето на топката. В 26-ата минута разградчани изравниха, като точен от дузпа бе. Димитър Митков. Седем минути след това отново Митков засече центриране на Светослав Славчев и  отбеляза за 2:1, за да стигне Лудогорец до пълен обрат.

През втората част възпитаниците на Радо Комитов създадоха още няколко напрегнати ситуации пред вратата на Ботев, но Илкер Будинов, Стефан Методиев на два пъти и Хюсеин Хюсеинов не успяха да поразят целта.

Получи се изключително добър, динамичен и качествен мач. Надявам се от кръг на кръг да вдигаме нивото още повече и да продължаваме да печелим, коментира Радослав Комитов след последния съдийски сигнал.

Срещу Ботев (Пловдив) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Тихомир Димитров, Василен Марков, Николай Томов, Кристиян Кънчев, Станислав Вълчев, Стефан Методиев, Георги Стоянов, Илкер Будинов, Димитър Митков (Хюсеин Хюсеинов, Петър Караангелов, Велислав Минков и Георги Бабалиев).