Репортаж 6 Май 2012

„Лудогорец” само на 2 точки от върха

С нова победа, този път над „Локомотив” /София/, „Лудогорец”уверено се приближи към върха в А група.

С нова победа, този път над „Локомотив” /София/, „Лудогорец”уверено се приближи към върха в А група. Победата с 1:0 бе достатъчна „орлите” да прибавят 3 точки към актива си и вече да са на 2 точки от временния водач в класирането ЦСКА.

Единственият гол в срещата отбеляза капитанът на „зелените” Емил Гъргоров в 34-та минута. Бадема проби защитата на столичани с удар от 14 метра. Головите положения пред вратата на Галев заваляха още в 10-та минута, когато ударите на Гъргоров и Марселиньо бяха блокирани от защитата на домакините.

„Лудогорец” продължи да доминира и през следващите минути, докато домакините заеха отбранителна позиция. Вратарят Галев отново бе зает в 22 и 23-та минута, когато трябваше последователно да парира ударите на Иван Стоянов и Марселиньо.

Логично попадението дойде в 34-та минута, когато след грешка на „железничарите” Гъргоров овладя топката и отбеляза. Ситуацията за домакините се влоши съвсем в края на първото полувреме, когато останаха с човек по-малко. След грубо нарушение Александър Младенов получи втори жълт картон.

През второто полувреме „Лудогорец” натисна „Локомотив” /София/, но до второ попадение не се стигна. Нереализирани останаха атаките на Марселиньо, Гъргоров и Иван Стоянов. В 80-та минута след поредното центриране на Михаил Александров Емил Гъргоров не успя да реализира. Две минути по-късно и Александров опита пробив, но топката попадна в ръцете на вратаря.
Мачът привърши с общо 10 жълти картона и един червен.