Репортаж 28 Юли 2018

Лудогорец изпусна Берое

Лудогорец пропусна да победи Берое в мач от II кръг на Първа лига. Двубоят, който бе динамичен и изпълнен с много положения, завърши 1:1. Шампионите...

Лудогорец и Берое завършиха 1:1 в зрелищен мач в Стара Загора. Двата отбора създадоха по няколко чисти положения, като шампионите повече трябва да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки. Официален дебют в Първа лига за Лудогорец направи новото попълнение на тима Антон Недялков, който след почивката влезе на мястото на Натанаел.

Главният мениджър на шампионите Пауло Аутори бе направил цели пет промени в сравнение мача с МОЛ Види, за да запази част от основните си състезатели за предстоящия двубой от Шампионската лига. Георги Терзиев, Яцек Горалски, Густаво Кампаняро, Жоао Пауло и Якуб Шверчок започнаха на местата на Козмин Моци, Светослав Дяков, Лукаш Саша, Клаудио Кешерю и Вандерсон.

Берое стартира на високи оборони и още във втората минута Борисав Цонев нацели напречната греда със силен изстрел с левия крак. Малко по-късно Лудогорец отговори с бърза атака, при която Вирджил Мисиджан влезе мощно в наказателното поле, но не успя да завърши с удар. В десетата минута Цонев за втори път се озова на добра позиция. Бившият футболист на Левски шутира, но този път топката премина далеч от целта. Оттук до края на първата част положенията пред двете врати заваляха едно след друго.В 30-ата минута Сисиньо имаше възможност да отбележи, но вместо да потърси завършващ удар, се опита да лъже в наказателното поле и пропиля изгодната ситуация. В 37-ата минута домакините сътвориха меле пред вратата на Ренан. Иван Минчев центрира от пряк свободен удар, Ренен излезе, но не се намеси добре. Бразилският страж изби топката право в тялото на Мартин Рейнов, но за негов късмет тя излезе в аут. В 40-ата минута Рафаел Фостър върна твърде леко към Ренан и Меска пресече паса. Футболистът на Берое отправи лек удар, изпреварвяйки стража на гостите, но Ренан чукна кълбото и предотврати опасността. В минутите до края на полувремето Лудогорец натисна сериозно своя опонент и създаде две чисти голови ситуации. В 42-ата минута Шверчок изведе в коридор Пауло сам срещу вратаря. Крилото стреля без да се бави, но Перниш реагира светкавично и изби в корнер. Mри центрирането Марселиньо се оказа най-съобразителен, но въпреки това не успя да отбележи. Техничарят пропусна от 3-4 метра, но тук трябва да отчетем и добрият рафлекс на Перниш.

В 57-ата минута шампионите поведоха с красив гол. Мисиджан получи дълъг пас, овладя и подаде към захождащия му зад гърба Сисиньо. Бекът върна към Марселиньо, който опъна мрежата с плътен удар по земя. Радостта на Лудогорец бе твърде кратка, тъй като пет минути по-късно Берое изравни - 1:1. Мартин Райнов заби неспасяемо топката след силен изстрел с левия крак. В 75-ата минута Шверчок се освободи от бранителите в зелено и завърши атаката, като като по чудо не падна гол.
До края на срещата Лудогорец се изнесе трайно в предни позиции, но силите на възпитаниците на Аутори стигнахо до няколко удара, който не донесоха желания резултат.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Марселиньо (57')
1:1 Мартин Райнов (61')

БЕРОЕ: Душан Перниш, Ерол Алкан, Камен Хаджиев, Иван Бандаловски, Борислав Цонев, Александър Цветков, Мартин Райнов, Александър Василев, Меска (65 - Вандерсон Коста), Мартин Камбуров (83 - Георги Ангелов), Иван Минчев (75 - Рубен Бригидо).

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Густаво Кампаняро, Яцек Горалски, Върджил Мисиджан, Сисиньо, Натанаел (68 - Антон Недялков), Марселиньо (59 - Светослав Дяков), Якуб Шверчок (76 - Клаудио Кешерю), Жоао Пауло

Жълти картони: Александър Цветков, Меска (Берое); Натанаел, Марселиньо, Якуб Шверчок (Лудогорец).

Берое - Лудогорец 1:1