Репортаж 21 Юли 2018

С двама испанци в състава Лудогорец II разгроми Спартак Варна с 4:0

В последната си контрола преди старта на първенството във Втора професионална лига Лудогорец II разгроми Спартак Варна с 4:0. Мачът се игра на един...

В последната си контрола преди старта на първенството във Втора професионална лига Лудогорец II разгроми Спартак Варна с 4:0. Мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". За селекцията на Ради Здравков на терена излязоха Санчес и Кастро, двама дошли на проби млади футболисти от Испания, както и завърналият се от Ботев (Пловдив) централен защитник Василен Марков.

"Орлите" откриха резултата в 33-ата минута чрез Димитър Митков, който засече прострелно центриране по земя от фланга. Пет минути по-късно, след многоходова комбинация, завършила с две ефектни двойни подавания, Доминик Янков направи 2:0.

През втората част Андриан Димитров направи резултатът класически в 57-ата минута. Той блокира опит на вратаря на гостите да изрита топката напред и след рикошета тя спря в мрежата. В 68-ата минута варненци си отбелязаха автогол.

През първото полувреме имаше доста положителни неща в играта ни. Получиха се  разиграването на топката и движението по терена, а футболистите се раздадоха. През втората част малко се подведохме по играта на съперника и свалихме нивото, но като цяло сме доволни от мача. Все още не сме взели решение за двамата испанци, които карат проби, но вероятността да останат в тима не е голяма", коментира помощник треньорът Галин Иванов.

Срещу Спартак (Варна) Лудогорец II игра в състав: Даниел Наумов, Венцислав Славов, Василен Марков, Тихомир Димитров, Димитър Илиев, Ерол Дост, Доминик Янков, Луис, Кастро, Иван Йорданов, Димитър Митков (Георги Вълчев, Преслав Петров, Сердар Юсуфов, Мартин Милков, Андриан Димитров, Хюсеин Хюсеинов, Стефан Методиев, Станислав Вълчев, Кристиян Кънчев).