Академия 2 Юни 2018

С половин отбор 16 годишни Лудогорец U19 победи Септември в София

С половин отбор момчета на 16 години в титулярния състав, Лудогорец U19 победи Септември в София с 1 на 0, в мач от последния XXX кръг на...

С половин отбор момчета на 16 години в титулярния състав, Лудогорец U19 победи Септември в София с 1 на 0, в мач от последния XXX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. За формацията-шампион на Юри Васев на терена излязоха петима съвсем млади състезатели, които са част от водения от Христо Господинов тим на Лудогорец U16 - Костадин Илиев, Валентин Цветанов, Димитър Василев, Хидает Хюсеин и Калоян Симеонов.

Макар и с променен и силно подмладен състав, момчетата на Юри Васев изиграха един добър мач, който решиха още през първото полувреме. В 37-ата минута, с хубав прехвърлящ удар от 24-25 метра, се разписа един от дебютантите в състава - Димитър Василев. До края на срещата не паднаха други попадения и "орлите" завършиха сезона по шампионски, с нова победа.

"Поздравления за всички момчета и особено за по-малките, защото играха на ниво и доказаха, че не случайно са в Академията на Лудогорец. Благодаря им, че се раздадоха докрай, въпреки че мачът не бе от особено значение за нас. Сега следва малка пауза и им пожелавам приятна почивка", коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Срещу Септември (София) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Николай Томов, Георги Вълчев, Тихомир Димитров, Костадин Илиев, Валентин Цветанов, Димитър Василев, Хидает Хюсеин, Калоян Симеонов, Илкер Будинов и Станислав Вълчев (Хасан Хасан, Джафер Джафер, Исмаил Исмаил).