Репортаж 12 Май 2018

Лудогорец вдигна седмата след 2:2 с Левски

Лудогорец и Левски завършиха 2:2 в мач, след който бе връчена титлата на шампионите. „Орлите“ два пъти излизаха напред в резултата чрез голмайстора...

Лудогорец и Левски завършиха 2:2 в мач, след който бе връчена купата за седмата поредна титла на "орлите". Лудогорец на два пъти излиза напред в резултата чрез голмайстора Кешерю от дузпа и автогол на Белаид, а „сините“ ги догониха с попадения на Прохазка и Кабрал.

Лудогорец започна с най-добрия си състав в момента. Левски имаше далеч повече проблеми заради наказани и контузени футболисти, а треньорът Делио Роси дори предпочете да остави Паулиньо, Нашименто и Вутов резерви.

Шампионите започнаха много по-настървено срещата и можеха да открият резултата още във втората минута. Тогава Аймен Белаид пресече центриране на Вандерсон и топката се отби в напречната греда. Домакините обаче излязоха напред малко след това. Давид Яблонски фаулира Натанаел в наказателното поле, а Клаудиу Кешерю вкара от дузпа 26-ия си гол за сезона. Попадението успокои разградчани, които се върнаха в своята половина. В 11-ата минута Станислав Костов от Левски се устреми опасно към вратата и в последния момент подаде на Обертан, но той бе блокиран от Натанаел. Малко по-късно Обертан сам открадна топката от халфовете на Лудогорец, но предпочете да стреля сам и след лек рикошет спечели само корнер. В 24-ата минута Лудогорец вкара втори гол и отново Кешерю вдигна ръце. Съдията Георги Кабаков обаче не призна попадението, като прецени, че румънецът е фаулирал вратаря Митрев в борбата за топката между двамата. Повторенията обаче показаха, че вратарят изпуска леко топката след удар на Натанаел с десния крак и Кешерю пръв стига до нея. Точно след половин час игра Костов получи удобна топка отдясно, но буквално я изплю леко в ръцете на Броун. Веднага след това отново Костов излезе в удобна ситуация, но стреля по диагонал на около метър от десния страничен стълб. В 40-ата минута Лудогорец все пак направи остра атака чрез Мисиджан отляво, но в последния момент Белаид успя да избие ниското му центриране.

След почивката Левски погледна по-смело напред, защото нямаше какво да губи, но първото сериозно положение бе пред вратата на Митрев. След късно подаване от фаул Натанаел отправи много силен шут, но за щастие на „сините“ той премина над гредата. В 57-ата минута пак шампионите се разминаха с нов гол, след като Мисиджан получи диагонално подаване отдясно, което елиминира защитата, но топката му тупна и той стреля от въздуха над вратата. В 59-ата минута Прохазка стреля опасна от границата на наказателното поле, но топката профуча на около половин метър от левия стълб на Броун. Пак Прохазка няколко минути по-късно стреля опасно, но този път от другата страна на вратата. “Сините“ обаче продължиха да упорстват. В 66-ата минута Васил Панайотов насочи опасно топката под гредата, а на Броун му се наложи да избива акробатично в корнер. В 74-ата минута Левски стигна до равенството. Постепенна атака бе започната от Прохазка, мина през резервата Ривалдиньо, който изведе в коридор Обертан, който върна на Прохазка и словакът вкара с шпагат. Веднага след гола Обертан се контузи и напусна терена с обездвижено коляно, като на мястото му влезе Паулиньо. В 78-ата минута Левски бе близо до пълен обрат, но в последния момент Цветомир Панов изпревари Кабрал и изчисти в корнер. Десетина минута преди края официален дебют за „орлите“ направи юношата Доминик Янков, който замени Вандерсон. Малко по-късно именно талантът се забави да засече центриране на Марселиньо. В 85-ата минута Белаид си вкара автогол от нищото. Натанаел центрира, а централният защитник с плонг с глава прати топката в напречната греда и тя тупна зад голлинията. Това обаче не беше всичко, защото Кабрал успя да изравни две минути преди края. Тогава Паулиньо проби отдясно и му сервира топката, а крилото вкара с отсечен шут в близкия ъгъл.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 2:2

1:0 Клаудио Кешерю (5') - дузпа
1:1 Роман Прохазка (73