Академия 3 Май 2018

Лудогорец U19 разгроми Ботев във Враца с 9:0

Лудогорец U19 разгроми във Враца местния Ботев с рядко срещания във футбола резултат 9:0, в мач от XXV кръг на първенството в Елитната юношеска група...

Лудогорец U19 разгроми във Враца местния Ботев с рядко срещания във футбола резултат 9:0, в мач от XXV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. В герой за момчетата на Юри Васев се превърна бързоногото крило Мартин Милков, реализирал хеттрик. С победата разградчани се утвърдиха на първото място във временното класиране, с преднина от 8 точки пред втория ЦСКА-София.

Раозградчани отбелязаха първия гол във вратата на Ботев в 11-ата минута. Точен от пряк свободен удар бе Иван Йорданов. В 16-ата минута, след хубава индивидуална акция, Мартин Милков покачи на 2:0. Резултатът стана класически в 38-ата минута, когато отбеляза централният нападател Димитър Митков.

През второто полувреме "орлите" бяха два пъти по-категорични. Андриан Димитров вкара за 4:0 в 59-ата минута. В 65-ата Мартин Милков покачи на 5:0. Шестия гол, три минути по-късно, отбеляза отново той. Следващите три попадения реализираха играчи, влезли на терена като смени. Седмият гол записа в сметката си Георги Стоянов в 83-ата минута. Две минути по-късно Стефан Методиев заби топката в мрежата за 8:0. Точка на голеадата сложи Станислав Вълчев в 87-ата минута.

Срещу Ботев (Враца) Лудогорец II игра в състав: Владимир Русанов, Николай Томов, Георги Вълчев, Тихомир Димитров, Ерол Дост, Димитър Илиев, Иван Йорданов, Андриан Димитров, Мартин Милков, Димитър Митков, Хюсеин Хюсеинов (Мартин Минчев, Стефан Методиев, Станислав Вълчев, Георги Стоянов).