Академия 29 Април 2018

Лудогорец U19 разгроми с 4:0 Нефтохимик (Бургас)

Лудогорец U19 нанесе тежко поражение с 4:0 на Нефтохимик (Бургас) в мача от XXIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години....

Лудогорец U19 нанесе тежко поражение с 4:0 на Нефтохимик (Бургас) в мача от XXIV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години.  Момчетата на Юри Васев за пореден път бяха на ниво и със спечелените нови 3 точки са категорични лидери във временното класиране с преднина от 8 точки.

"Орлите" доминираха категорично през цялото време на двубоя, като техните съперници предимно се отбраняваха и рядко вдигаха поглед към вратата на Дамян Дамянов. Резултатът бе открит в 25-ата минута от Хюсеин Хюсеинов. до края на първата част възпитаниците на Юри Васев имаха добри ситуации да отбележат още голове, но ги пропуснаха и се оттеглиха за почивка с минимална преднина от един гол.

Още при подновяването на играта, в 46-ата минута, централният нападател Димитър Митков оплете топката в мрежата за 2:0. В 62-ата минута централният защитник Тихомир Димитров направи преднината на разградчани класическа. Последния четвърти гол вкара Мартин Минчев в 75-ата минута.

Доволен съм от играта на нашия отбор. Бяхме пределно мотивирани и добре организирани. Комбинирахме хубаво, налагахме висока преса през целия мач, създадохме много ситуации за гол. Не съм доволен, че ги пропиляваме. Ако бяхме малко по-точни, резултатът щеше да е двуцифрен. Очевидно ще трябва да поработим доста върху концентрацията при завършващия удар, коментира Юри Васев след края на срещата.

Срещу Нефтохимик (Бургас) Лудогорец II игра в състав: Дамян Дамянов, Мартин Минчев, Георги Вълчев, Тихомир Димитров, Николай Томов, Кристиян Кънчев, Стефан Методиев, Иван Йорданов, Хюсеин Хюсеинов, Димитър Митков, Мартин Милков (Илкер Будинов, Георги Стоянов, Станислав Вълчев, Виктор Василев).