Академия 29 Април 2018

Лудогорец U17 с обрат от 0:1 до 3:1 за 10 минути срещу Септември

Лудогорец U17 победи с 3:1 Септември (София), след като до 70-ата минута гостите водеха с 0:1, а "орлите" успяха в последните 10 минути да...

Лудогорец U17 победи с 3:1 Септември (София), след като до 70-ата минута гостите водеха с 0:1, а "орлите" успяха в последните 10 минути да обърнат мача до 3:1. Двубоят от XXV кръг на първенството във Втора професионална футболна лига се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Петър Пенчев влязоха силно в мача. При една контраатака в 10-ата минута обаче гостите успяха да отбележат за 0:1. Разградчани притиснаха съперника и създадоха няколко много добри ситуации за изравняване, но гол не падна и двата тима се оттеглиха за почивка при този резултат.

През второто полувреме "орлите" заиграха още по-остро и агресивно. Хубави положения се откриха пред Петър Караангелов, Георги Бабалиев и Велислав Минков, но пасивът остана незаличен до 70-ата минута. Тогава Караангелов проби добре по фланга и намери Преслав Петков, който успя да забие топката в мрежата за 1:1. Пет минути по-късно при една бърза контраатака Петър Георгиев намери Димитър Жеков, който бе точен за 2:1. В последната 80-ата минута отново Петър Георгиев даде последния пас, а Николай Георгиев вкара за 3:1.

Изиграхме добър мач, владеехме повече топката, пресирахме, както трябва, създадохме много голови ситуации. Отлично се включиха влезлите като смени футболисти, които имат сериозна заслуга за обрата. Смятам, че спечелихме заслужено, срещу един достоен съперник, чийто вратар направи невероятен мач", коментира след последния съдийски сигнал Петър Пенчев.

Срещу Септември (София) Лудогорец II игра в състав: Петър Александров, Никола Ганчев, Александър Ганчев, Алекс Луканов, Димитър Жеков, Мартин Русков, Велислав Минков (капитан), Петър Караангелов, Кирил Янакиев, Владислав Найденов, Георги Бабалиев (Преслав Петков, Петър Георгиев, Николай Георгиев, Николай Статев).