Репортаж 15 Април 2018

Лудогорец II победи като гост Созопол с 2:1

Лудогорец II постигна важна победа с 2:1 като гост на борещия се за оцеляване тим на Созопол в мач от XXIV кръг на първенството във Втора...

Лудогорец II постигна важна победа с 2:1 като гост на борещия се за оцеляване тим на Созопол в мач от XXIV кръг на първенството във Втора професионална лига.

Момчетата на Ради Здравков откриха резултата още в 7-ата минута. След бърза атака зад гърба на защитата бе изведен Денислав Александров. Вратарят на домакините Свилен Нотев отрази първия му удар, но не и прехвърлящата добавка, след която топката спря в мрежата.

През втората част този резултат остана непроменен до 80-ата минута. Тогава "орлите" се пребориха за една спорна топка в центъра на терена и контраатакуваха. Климентов забеляза, че Нотев е излязъл напред и технично го прехвърли за 2:0. Созопол успя да стигне до почетно попадение в 82-ата минута чрез Кристиян Пешов.

"Постигнахме важна, стратегическа победа и не може да не сме доволни от това. Очакваме още от играчите по отношение контрола на топката в определени моменти от играта", коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът Тодор Живондов.

Созопол - Лудогорец II  1:2

0:1 Денислав Александров ( 7 )

0:2 Ивайло Климентов (80)

1:2 Кристиян Пешов (82)

Созопол: Свилен Нотев, Кристиян Пешов, Мартин Газиев, Мирослав Иванов, Петър Кюморджиев, Мустафа Мустафа, Стоян Мантаров, Теодор Стефанов, Джейхан Занденов (56 Спас Спасов), Жил Уолсън (35 Кирил Грозданов), Иван Стоянов (56 Станимир Баев).

Лудогорец II: Васил Симеонов, Преслав Петров, Венцислав Керчев (капитан), Лъчезар Ковачев, Сердар Юсуфов, Кристиян Китов, Ерол Дост, Светослав Ковачев (65 Юнуз Юнуз) , Ивайло Климентов, Томас Цвятков (58 Андриан Димитров), Денислав Александров (80 Иван Великов).