Клуб 29 Март 2012

„Лудогорец” загуби от „Черно море”

„Лудогорец” загуби с 0:2 от „Черно море”, макар да владееше играта на терена.

„Лудогорец” загуби с 0:2 от „Черно море”, макар да владееше играта на терена. Многото атаки на разградчани останаха нереализирани, на няколко пъти „зелените” срещаха гредата, а топката така и не влезе във вратата на Петър Денчев.

Още в 7-та минута Шоко стреля опасно към вратата на гостите, но вратарят спаси.
Близо до гол бе Гъргоров в 15-та минута. Той тръгна от дясното крило към наказателното поле и стреля от 20 метра, но улучи страничната греда.
Три минути по-късно падна първият гол за гостите. „Черно море” организира контраатака, топката от Георги Илиев попадна в Паломино, който реализира с глава.
Малшансът отново попречи на Емил Гъргоров да реализира в 20-та минута, когато топката мина на сантиметри извън вратата. 11 минути по-късно Михаил Александров пропусна да реализира, а топката улучи горната греда на гостите.

Натискът на „зелените” продължи и през второто полувреме.
Вторият гол обаче отново бе за гостите. Реализира Мирослав Манолов в 56-та минута след подаване на Паломино.
Най-чистото положение за „орлите” през второто полувреме бе в 69-та минута, когато Гъргоров стреля опасно след фаул, но Денчев отново спаси.

„Постигнахме заслужена победа срещу силен отбор. „Лудогорец” атакуваше, а ние построихме нашата игра на контраатаки”, заяви след мача наставникът на „Черно море” Стефан Генов.
„Загубихме мача по аналогичен начин на този със „Славия”. Отборът на „Черно море” не ни надигра, от нищо ни вкараха гол. Освен две греди, имахме и други ситуации за голове. За тези два мача имаме общо 12-13 изтървани чисти положения. Нужна ни е победа, за да излезем от това състояние.
Щом сме допуснали загуба, имаме пропуски в защитата, но сме виновни всички”, заяви старши треньорът на „Лудогорец” Ивайло Петев.