Академия 10 Март 2018

Лудогорец U19 разгроми Славия с 5:0

Лудогорец U19 разгроми гостуващия тим на Славия с 5:0 в мач от XVIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на Юри...

Лудогорец U19 разгроми гостуващия тим на Славия с 5:0 в мач от XVIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Момчетата на Юри Васев показаха добър и нападателен футбол. Те доминираха през цялото време на двубоя и редяха атака след атака, като само многобройните им пропуски спасиха гостите от още по-тежко поражение.

"Орлите" откриха резултата в 8-ата минута. Ерол Дост проби по фланга и намери добре Андриан Димитров, който реализира за 1:0. В 44-ата минута Красимир Кънчев удвои с глава след ъглов удар.

През второто полувреме разградани увеличиха оборотите и продължиха да бележат. Отново Кънчев се извиси над всички в 55-ата минута и с глава засече в мрежата центриране от фал за 3:0.В 67-ата минута Георги Стоянов стигна пръв до една отбита от вратаря на Славия топка и вкара четвъртото попадение в срещата. Последният гол реализира Цветослав Петров с хубав удар от границата на наказателното поле.

Срещу Славия (София) Лудгорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Николай Томов, Георги Вълев, Тихомир Димитров, Димитър Илиев, Красимир Кънчев, Иван Йорданов, Ерол Дост, Георги Стоянов, Хюсеин Хюсеинов, Андриан Димитров (Цветослав Петров, Мартин Милков, Мартин Минчев, Виктор Василев).