Репортаж 20 Януари 2018

Лудогорец вкара два гола и удари три греди за 2:2 срещу Шахтьор Донецк

Шампионът Лудогорец изнесе много силен мач срещу украинския гранд Шахтьор Донецк в контрола, завършила 2:2 в Турция. Освен двете попадения, „орлите“...

Шампионът Лудогорец изнесе много силен мач срещу украинския гранд Шахтьор Донецк в контрола, завършила 2:2 в Турция. Освен двете попадения, „орлите“ треснаха и три греди, които ги лишиха от изключително престижния успех над носителя на Купата на УЕФА за 2009 г. Срещата бе част от подготовката на разградчани за битките с Милан, както и за 1/8-финала на Шампионската лига между „миньорите“ и италианския Рома.

В състава на португалския специалист Пауло Фонсека играха всички звезди, сред които Тайсон, Фред, Марлос, Бланко и Ферейра. Треньорът на шампионите ни Димитър Димитров отново заложи в титулярния тим на младока Светослав Ковачев, а след почивката в играе се появи друг талант от школата - Доминик Янков.

В първите четири минути на двубоя, „орлите“ отправиха четири удара по посока вратата на Микита Шевченко. Първо Вандерсон би в аут. След това мощен шут на Светослав Ковачев мина на сантиметри от вратата, а при последвалия корнер Натанаел стреля силно, като топката срещна горната греда. Кешерю също пробва своя късмет, но стражът на украинците спаси. В 19-ата минута румънецът отново се озова на добра позиция след пас на Вандерсон, но би право в стража на украинците. Малко по-късно украинците направиха първата си по-стойностна атака. Марлос копна технично към Степаненко, който от точката на дузпата стреля в аут. Лудогорец логично поведе в резултата в 42-ата минута. Тогава Сисиньо се пребори с Богдан Бутко и центрира към напълно непокрития Марселиньо, който отблизо не сбърка – 1:0 за шампионите.

В началото на втората част „орлите“ бяха много близо до второ попадение. Лукоки се измъкна от защитата на Шахтьор, проби от дясно и центрира към Мисиджан, но точно преди той да бие, Кривцов изби в гредата. Топката се върна при Гуралски, който от чиста позиция не уцели вратата. Шахтьор изравни в 57-ата минута. Тогава Исмаили проби добре отляво и подаде към Александър Зубков. Младежкият национал на Украйна би под плонжа на Ренан - 1:1. Секунди по-късно Лудогорец можеше да стигне отново до гол преднина. Гуралски намери отлично Мисиджан отляво, той нахлу и подаде към Жоао Пауло. На шпагат пред бразилеца се хвърли Гречишкин, при което топката срещна гредата за трети път. В 63-ата минута украинците стигнаха до пълен обрат. Зубков изведе Факундо Ферейра, той пребори Георги Терзиев и майсторски копна топката зад Ренан – 2:1! Пет минути по-късно Лукоки действа добре отляво и би с десния крак, но ударът му с десния крак не намери целта. В 70-ата минута шампионите изравниха. Гуралски изведе добре Жоао Пауло. Бразилецът изстреля истински снаряд с левия крак за 2:2. Десет минути преди края на срещата Коваленко можеше да донесе успеха на „миньорите“, но ударът му с десния крак мина на сантиметри от вратата на Ренан. В последните минути действията на терена се развиваха пред вратата на Шахтьор, но до чисти голови положения така и не стигна.

ЛУДОГОРЕЦ - ШАХТЬОР 2:2

1:0 Марселиньо (42')
1:1 Зубков (57')
1:2 Ферейра (63')
2:2 Жоао Пауло (70')

ЛУДОГОРЕЦ (първо полувреме): Броун, Сисиньо, Пластун, Форстър, Натанаел, Анисе, Дяков, Вандерсон, Марселиньо, Ковачев, Кешерю

ЛУДОГОРЕЦ (второ полувреме): Ренан, Лукаш Саша, Моци, Терзиев, Василев, Кампаняро, Горалски, Мисиджан, Лукоки, Янков, Жоао Пауло

ШАХТЬОР: Шевченко, Петряк, Хочолава, Ракицкий, Бутко, Патрик, Степаненко, Марлос, Тайсън, Дентиньо, Бланко (Фред, Зубков)

Лудогорец - Шахтьор (Донецк) 2:2