Репортаж 10 Март 2012

„Лудогорец” разгроми с 5:0 „Видима Раковски”

„Лудогорец” надигра „Видима Раковски” със смазващия резултат от 5:0.

„Лудогорец” надигра „Видима Раковски” със смазващия резултат от 5:0. „Орлите” показаха класата си още в първите минути на мача, а напористата игра даде решаващ резултат до края на първото полувреме.
Капитанът Емил Гъргоров стана автор на две от попаденията, във вратата на домакините от Севлиево се разписаха още Станислав Генчев, Иван Стоянов и Жуниор Кишада.
С новия успех „Лудогорец” затвърди лидерското си място в елитната група и остави временно на 6 точки разлика следващите го отбори в таблицата.
Първият гол падна в 13-та минута, когато Станислав Генчев преодоля Хикмет и вкара. През следващите минути пресата на гостите отне инициативата на „Видима” и те рядко успяваха да излязат от половината си.
До края на първите 45 минути головете заваляха във вратата на Василев. След добро извеждащо подаване на Иван Стоянов в 30-та минута, Емил Гъргоров бе точен за 2:0. Само три минути по-късно капитанът вкара поредното попадение след центриране на Винитя.
Голмайсторът Иван Стоянов оформи резултата до 4:0 в 44-та минута, като успя да реализира чудесно извеждащо подаване.
Крайният резултат бе оформен в 86-та минута. Михаил Александров стреля по диагонала, вратарят Василев изби, но Кишада пое топката и след финт отбеляза победния пети гол.