Академия 8 Ноември 2017

Лудогорец U18 изхвърли ЦСКА-София от Купата на БФС

Лудогорец U18 не остави шансове на връстниците си от ЦСКА-София и ги изхвърли от турнира за купата на БФС. В осминафиналния мач реванш в Разград...

Лудогорец U18 не остави шансове на връстниците си от ЦСКА-София и ги изхвърли от турнира за купата на БФС. В осминафиналния мач реванш в Разград момчетата на Юри Васев завършиха 0:0 с този съперник и след победата в столицата се класираха за четвъртфиналите на надпреварата с общ резултат 2:1. „Орлите“ създадоха няколко чисти голови положения, като допуснаха съперника да стигне само до един удар с глава към вратата, преминал на метри в страни.

Още във втората минута на срещата гостите като по чудо не инкасираха гол. Тогава Хюсеин Хюсеинов центрира в наказателното поле, а Митков засече, но топката срещна гредата. До почивката близо до попадение бяха още Иван Йорданов и Хюсеинов, съответно в 40-ата и 43-ата минута, но до попадение не се стигна.

През втората част разградчани продължиха да доминират над своя съперник.  В 48-ата минута шут на Георги Стоянов профуча над горната греда. Отново той в 67-ата минута се пребори за една спорна топка, напредна и стреля силно, но вратарят успя да избие. Седем минути по-късно Димитър Митков прати топката на сантиметри от страничния стълб.

В крайна сметка нулевото равенство се запази и „орлите“ очакват да научат какъв съперник ще им отреди жребия за четвъртфиналите.

Срещу ЦСКА-София Лудогорец U18 игра в състав: Дамян Дамянов, Илкер Будинов, Георги Вълчев, Станислав Вълчев, Николай Томов, Стефан Методиев, Иван Йорданов, Хюсеин Хюсеинов, Георги Стоянов, Доминик Янков, Димитър Митков (Георги Бабалиев, Кристиян Кънчев, Петър Караангелов).