Академия 25 Октомври 2017

Лудогорец U18 срази ЦСКА-София в столицатa

Лудогорец U18 спечели хубава и важна победа с 2:1 над ЦСКА-София в Панчарево, в мач от осминафиналите на турнира за Купата на БФС за юноши, родени...

Лудогорец U18 спечели хубава и важна победа с 2:1 над ЦСКА-София в Панчарево, в мач от осминафиналите на турнира за Купата на БФС за юноши, родени 2000 г. Воденият от Юри Васев тим даде сериозна заявка, че ще играе на четвъртфинал, въпреки че жребия му противопостави един от най-сериозните възможни опоненти.

„Орлите” влязоха здраво в мача и не позволиха на съперника да ги подложи на традиционния домакински натиск в началото. Те действаха  уверено, разиграваха сигурно топката и търсеха всяка удобна ситуация за контраатака. Такава се откри в 8-ата минута и възпитаниците на Васев матираха отбраната на ЦСКА-София. Георги Стоянов даде хубав извеждащ пас за Доминик Янков, който хладнокръвно реализира за 1:0. До края на полувремето резултатът остана непроменен и „орлите” се оттеглиха за почивка с гол аванс.

През второто полувреме разградчани продължиха да играят на ниво и в 56-ата минута Димитър Митков получи добър пас, отново от Георги Стоянов, и заби топката в мрежата за 2:0. Малко по-късно Митков пропусна да направи резултатът класически, като шутът му срещна гредата. Домакините опитаха да упражнят натиск, но орлите успешно им противодействаха, без да допуснат сериозни ситуации за гол.  Все пак такъв падна в 75-ата минута, след едно центриране в наказателното поле и грешка в отбраната.

Предстои реванш в Разград, който ще се играе на 18 ноември.

„Доволен съм, изиграхме хубав мач. Благодаря на момчетата за дисциплината и себераздаването. Можеше да победим с по-убедителен резултат, но сме удовлетворени и от този. Все пак има още един мач. Нямаме право на отпускане и трябва също да го изиграем на ниво, за да продължим напред”, коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Срещу ЦСКА-София Лудогорец U18 игра в състав: Дамян Дамянов, Илкер Будинов, Георги Вълчев, Станислав Вълчев, Николай Томов, Стефан Методиев, Иван Йорданов, Хюсеин Хюсеинов, Георги Стоянов, Доминик Янков, Димитър Митков (Георги Бабалиев, Кристиян Кънчев, Исмаил Исмаилов).