Академия 14 Октомври 2017

Лудогорец U19 оглави класирането в групата след разгром над Ботев (Враца)

Лудогорец U19 постигна разгромна победа над гостуващия Ботев (Враца) с 8:0 в мач от X кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Отличи се Георги...

Лудогорец U19 оглави временното класиране в Елитната юношеска група до 19 години, след като постигна разгромна победа над гостуващия Ботев (Враца) с 8:0 в мач от X кръг на първенството. Отличи се Георги Стоянов, който реализира хеттрик.

Момчетата на Юри Васев започнаха устремно срещата. Още в 13-ата минута Георги Стоянов изведе хубаво Андриан Димитров, той без забавяне продължи към Мартин Милков и крилото стреля точно за 1:0. Само две минути по-късно Цветослав Петров демонстрира чудесен поглед върху играта и с едно докосване даде пас, който разкъса отбраната на врачани. Стоянов овладя, нахлу на скорост и с добре премерен шут по земя намери далечния долен ъгъл за 2:0. В 32-ата минута Милков проби добре отляво и подаде на Вълчев, той пък намери точно Стоянов, който от близо заби топката в мрежата, за да направи резултата класически.  В 37-ата минута отново Милков изведе добре Цветослав Петров, който с не особено силен, но  много точен удар реализира за 4:0.  Първото полувреме завърши при този резултат.

Още на почивката и в първите минути на второто Васев направи всичките разрешени 4 смени и докато тимът отново започне да действа в демонстрирания добър синхрон, изминаха 20 „сухи” минути. В 66-ата минута влезлият от пейката Димитър Митков се извиси над всички в наказателното поле и с глава ефектно прати топката в мрежата за 5:0. В 74-ата минута самият той се освободи хубаво от персоналния си пазач, напредна и отлично намери Хюсеинов в наказателното поле, който отбеляза за 6:0. Десет минути по-късно отново Митков порази целта за 7:0. Последното осмо попадение в срещата реализира Стоянов. В 85-ата минута халфът изстреля истински снаряд от далеч, с който не остави шанс на вратаря на гостите.

Срещу Ботев (Враца) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов,  Венцислав Славов, Мартин Минчев, Георги Вълчев, Димитър Илиев, Иван Йорданов,Стефан Методиев, Цветослав Петров, Мартин Милков, Георги Стоянов, Андриан Димитров (Димитър Митков, Хюсеин Хюсеинов, Кристиян Кънчев Станислав Вълчев).