Академия 8 Октомври 2017

Лудогорец U17 разгроми с 4:0 Левски-Раковски

Лудогорец U17 постигна убедителна победа с 4:0 срещу отбора на Левски-Раковски в мач от IX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17...

Лудогорец U17 постигна убедителна победа с 4:0 срещу отбора на Левски-Раковски в мач от IX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра на стадион „Гнездо на орли”. С хеттрик се отличи доскоро по-рядко намиралият място сред титулярите централен нападател Пламен Стоянов.

Момчетата на Петър Пенчев бяха по-активни през цялото време на двубоя, владееха повече топката, често нападаха опасно и създадоха много голови ситуации. Началото на срещата не предвещаваше такъв развой, защото нулевото равенство се задържа до 30-ата минута. Тогава поредната акция на „орлите” бе спряна с фал в наказателното поле, а Пламен Стоянов реализира точно отсъдената дузпа за 1:0. При този резултат дойде и краят на първото полувреме.

През второто истински ураган се стовари върху съперника само за 15 минути, като разградчани отбелязаха цели 3 гола в 45-ата, 50-ата и 55-ата минута.  Първите два в сметката си записа Стоянов. Той бе точен след корнер, когато продължи находчиво пътя на топката, след удар на Петър Георгиев. След това при една бърза, фронтална атака той бе изведен очи в очи с вратаря на гостите и не сбърка, за да направи резултата класически. Последното четвърто попадение бе дело на Алек Луканов, който след ъглов удар овладя хубаво една топка на границата на наказателното поле и с точен удар я оплете в мрежата.

„Момчетата играха добре и съм доволен от дисциплината и старанието им. Отбелязахме четири гола, ударихме греда, а имахме и други изгодни ситуации за още попадения. Вярвам, че отборът може още повече и ще го показва с всеки изминал мач”, коментира след последния съдийски сигнал Петър Пенчев.

Срещу Левски-Раковски Лудогорец U17 игра в състав: Петър Александров, Хасан Хасанов, Алекс Луканов, Александър Ганчев, Димитър Жеков, Мартин Русков, Велислав Минков (капитан), Петър Караангелов, Владислав Найденов, Пламен Стоянов, Петър Георгиев (Диан Колев, Преслав Петков, Антониян Харалампев, Николай Георгиев).