Академия 7 Октомври 2017

Лудогорец U19 победи Нефтохимик с 3:1

Лудогорец U19 изигра добър мач при гостуването си на Нефтохимик и завоюва убедителна победа с 3:1. Отличи се Доминик Янков, който реализира две от...

Лудогорец U19 изигра добър мач при гостуването си на Нефтохимик и завоюва убедителна победа с 3:1. Отличи се Доминик Янков, който реализира две от попаденията.

Мачът от IX кръг на Елитната юношеска група до 19 години се игра при проливен дъжд и на тежък терен. Въпреки това момчетата на Юри Васев дадоха най-доброто от себе си и надиграха съперника. Още в 8-ата минута Цветослав Петров центрира добре в наказателното поле, където Мартин Минчев се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата за 0:1.  Две минути преди края на редовното време на първото полувреме „орлите” разиграха хубаво в наказателното поле, а Доминик Янков се оказа на върха на комбинацията и отбеляза за 0:2.

През второто полувреме теренът стана почти невъзможен за игра и  физическите единоборства взеха връх. Домакините успяха да върнат един гол в 65-ата минута, след като отбраната не действа концентрирано при една изчистена напред от играч на Нефтохимик топка. Пет минути преди края на редовните 90, влезлият като смяна Димитър Митков намери добре Янков и той стреля точно за 1:3.

„Благодаря на момчетата. Изиграха добър мач, бориха се мъжки на този труден терен, показаха се като истински бойци и заслужено победиха”, коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев

Срещу Нефтохимик Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Венцислав Славов, Димитър Илиев, Мартин Минчев, Лъчезар Ковачев, Ерол Дост, Цветослав Петров, Андриан Димитров, Доминик Янков, Мартин Милков, Георги Стоянов (Георги Вълчев, Димитър Митков, Стефан Методиев, Иван Йорданов).