Репортаж 22 Февруари 2012

„Лудогорец” разгроми „Нистру Отачи” със 7:0

„Лудогорец” завърши с разгромен резултат от 7:0 последната си контрола по време на подготвителния лагер.

„Лудогорец” завърши с разгромен резултат от 7:0 последната си контрола по време на подготвителния лагер. Съперниците от молдовския „Нистру” през цялото време бяха под контрола на „орлите”. Момчетата на Ивайло Петев дори имаха още нереализирани голови ситуации.
Любопитна беше и съдийската бригада от 4 красиви украинки, които вършеха точно работата си на терена.
Лудогорци натиснаха своя съперник още в началото на срещата. Първият удар във вратата на „Нистру” бе още в 10-та минута, но вратарят спаси. Марселиньо стана автор на първия гол след пробив и центриране на Витиня.
В 32-та минута се наложи бранителят Александър Барт да напусне терена заради травма в коляното. На негово място влезе Теро Мантула.
В 35-ата минута Йордан Минев проби отдясно, центрира към Иван Стоянов, той продължи към Мирослав Иванов, който удвои преднината на Лудогорец.
Малко преди края на полувремето Емил Гъргоров направи резултата класически, след като реализира дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Витиня. В началото на второто полувреме българският тим пропусна няколко голови положения.
Наставникът Ивайло Петев вкара нови 7 футболисти в 73-та минута. Влезлият през второто полувреме в игра Димо Бакалов реализира 4:0 в 75-та минута. Три минути по-късно във вратата на молдовците се разписа и Кристиян Кабаселе.
Два нови гола паднаха в последните минути на срещата, реализирани от Шоко и Георги Костадинов

Съставът на Лудогорец: Урош Голубович, Витиня, Александър Барт, Любомир Гулдан, Йордан Минев, Светослав Дяков, Станислав Генчев, Мирослав Иванов, Иван Стоянов, Марселиньо, Емил Гъргоров (Теро Мантула, Димо Бакалов, Кристиян Кабаселе, Младен Касчелан, Михаил Александров, Диян Димитров, Шоко, Кишада и Георги Костадинов)